Devlet Yardım Elini Uzattı

admin

Geçirdiği beyin kanamasının ardından felçli kalan Emine Şen isimli vatandaşa, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi sahip çıkarak tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
Babademirtaş Mahallesi İsmailağa Sokaktaki 21 numaralı evde bir oğlu ile birlikte yaşayan 57 yaşındaki Emine Şen, beyin kanamasının ardından felç geçirdi. Yüzde 96 ağır engelli raporu bulunan Emine Şen’e Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi yardım elini uzatarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.
Üç ayda bir bin 700 TL engelli maaşı alan Emine Şen’in evinin temizliği ve bakımı Edirne Belediyesi tarafından yapılırken, elektrik ve su abonelikleri ile ilgili işlemleri de yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü evde bakım ücreti bağlanması ile ilgili işlemlere başlarken, Kızılay Aşevi tarafından sıcak yemek yardımına başlandı ve kömür teslimi yapıldı.
25 yaşındaki oğlu bakıcı bulununcaya kadar annesinin yanında kalacağını belirtirken 2017 yılında vefat eden diğer oğlundan maaş bağlanabilmesi için de SGK İl Müdürlüğü tarafından yürütülen işlemleri hızlı bir şekilde devam ediyor.

 154 total views,  2 views today

Next Post

CHP İl Kongresinde büyük gün

Günlerdir tartışılan ve sonucu merakla beklenen, CHP Edirne İl Kongresi 6 Ocak Cumartesi günü saat: 10.00’da, ETSO Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.  Mevcut İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan Ecz. Bülent Varel,  İl Kongresinde delegelerin karşısına çıkacak.  Edirne Merkezde 264, Keşan’dan 116, Uzunköprü’den 107, İpsala’dan 40, Havsa’dan 35, Meriç’ten […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp