Devlet yönetmek ciddi bir iştir, tarım bakanını göreve çağırıyoruz

admin

CHP Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU yaptığı açıklamada; “AKP’nin Türkiye’yi ne kadar kötü yönettiğinin bir örneğini ikisi de aynı ilin milletvekili olan halef selef Tarım Bakanları göstermiştir. Kurban bayramı sırasında şimdiki Tarım Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA yaptığı açıklamada, “Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım”. şeklinde bir açıklama yapmıştır. Kısacası şimdiki Bakan bir önceki Bakanı işaret ederek yolsuzluk yapıldığını açıkça ifade etmektedir. Bir önceki Tarım Bakanı Faruk ÇELİK’de buna “Sorumlu siyasetçi ne konuştuğunu bilir ya da varsa bir şey açıkça gereğini yapar.”diyerek cevap vermiştir. 

Her iki Bakanın basın önünde açıkça yolsuzluk tartışması yapması AKP’nin Türkiye Cumhuriyetini artık yönetemediğinin açık bir görüntüsüdür. AKP’li Bakanlar bu tip tartışmaları yaparken Türkiye tarımının çöküş içinde olduğunu görmezden gelmekte, Türkiye’nin Bulgaristan samanına muhtaç hale geldiğini umursamadan tartışmaktadırlar.

CHP olarak yeni Tarım Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA’nın bu tutumunu bir sorumluluk örneği olarak karşılamakla birlikte, asıl sorumluluğun bu yolsuzluğun araştırılması için harekete geçilmesi gerektiği görüşündeyiz. Ayrıca bir önceki Tarım Bakanı hakkında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde yaşanan usulsüzlüklerin araştırılması için Gensoru vermiştik. Bu gensoruda çok ciddi delillerle Tarım Bakanı Faruk ÇELİK’in Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde yaşanan usulsüzlükleri görmezden gelmesini kamuoyu gündemine getirmiştik. Ancak bu delillere rağmen gensorumuz AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti.

Şimdi aynı konuda Ahmet Eşref FAKIBABA’yı göreve çağırıyoruz. Siyasi olarak CHP’ye “Tarım Kredi Kooperatiflerinde yolsuzluk ve usulsüzlük yoktur” diyerek konuyu geçiştirmek yerine CHP’nin iddialarını dikkate alarak bu usulsüzlüklerin de araştırılmasını talep etmekteyiz.” Dedi.

 

 167 total views,  2 views today

Next Post

Bircan: KOSGEB balonu patladı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, KOSGEB’in büyük reklam yaptığı hibe ve faizsiz kredi desteklerinden Edirne’de sadece 82 işletmenin yararlandığını ifade ederek, “KOSGEB balonu patladı. Binlerce işletmeye destek veriyoruz diye kamuoyunu kandıranlar Edirnemizde sadece 82 işletmeye destek sağladı” dedi. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp