Devletimiz ve milletimizin iradesinin kararlılıkla yanındayız.

admin

Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı
Erhan Pekkan yaptığı yazılı açıklamada: “Türk Demokrasisi; hukuk ve demokrasiye aykırı girişimleri çağrıştıran ve devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale anlamına gelebilecek gece yarısı bildirilerinden etkilenmeyecek kadar güçlüdür.

Edirne Balkan Türkleri Federasyonu olarak; Türkiye Cumhuriyetinin anayasal kurum ve değerlerine, temel hak ve özgürlüklere yönelik her türlü girişime karşıyız.

Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ilkeleri, anayasamızın değiştirelemez maddeleri kırmızı çizgimizdir. Bu vesile ile devletimiz ve milletimizin iradesinin yanında olduğumuzu kararlılıkla ifade ediyoruz.”dedi.

 1,202 total views,  41 views today

Next Post

Jandarma'dan Tarihi Eser Operasyonu

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri üç ay süren teknik ve fiziki takibin ardından 6 ilde düzenlediği tarihi eser operasyonda 2 adet deri üzerine yazılmış altın işlemeli Tevrat; çok sayıda tarihi eser ele geçirdi.Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yapılan bir ihbarın ardından Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ ve Kayseri’de tarihi eser […]