“Devletin tüm birimleriyle ürün kaybı yaşayan üreticimizin yanındayız!”

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet doludan etkilenen İpsala Sarıcaali, Sultanköy ve Balabancık köylerini ziyaret etti.
Edirne’deki basın toplantısında bakanlık ile görüşerek Acil Afet Fonu’ndan konu ile ilgili destek isteyeceklerinin müjdesini veren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, toplantının ardından hasar tespit çalışmalarının yapıldığı bölgeye giderek üreticilerle birebir görüşme yaptı.
Çiftçilerin sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, üreticilerin dolu nedeniyle yaşadığı mahsul kaybını gidermek için devletin gereken çalışmayı yapacağını ve her zaman üreticilerin yanında olduklarını ifade etti.


Çiftçilerimizin yaralarının sarılması için elimizden geleni yapacağız”
Doludan etkilenen İpsala’nın köylerini ziyaret eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Sarıcaali Köyü ziyareti sırasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile telefon görüşmesi yaparak çiftçilere müjdeli haberi verdi.
“Diğer hasar gören yerlere ne sağlandıysa sizlere de o sağlanacaktır”
Bölgedeki üreticilere seslenen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, “Ne yazık ki yaşanan dolu felaketi sonrası birçok arazi zarar gördü. Ama endişe etmeyin. Arkadaşlarımız bölgede hasar tespit çalışmalarını yapıyorlar. Hasar tespiti bitince valilik kanalıyla Acil Afet Fonu’ndan destek isteyeceğiz. Diğer hasar gören yerlere ne sağlandıysa sizlere de o sağlanacaktır. Hepinize geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın. En kısa zamanda da bu sorunu çözeceğiz” dedi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin geçmiş olsun dileklerini çiftçilere ileten Başkan İba, dolu felaketinden zarar gören çiftçilere devlet desteği sağlanması sözünü alıp, çiftçilerin yaralarının sarılması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
Valilikle de görüşme yaptıklarını belirten Başkan İba, destek için yazı yazılmasının ardından maliyetlerinin karşılanması konusunda gereken desteğin sağlanacağını aktardı.
Telefon görüşmesinin ardından yüreklerine su serpilen üreticiler, Başkan İba ve beraberindeki heyete ziyaret ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Devletin tüm birimleriyle ürün kaybı yaşayan üreticilerin yanında olduklarının altını çizen Başkan İba; “Doğal afetler ne yazık ki en gelişmiş ülkelerde bile kayıplara neden oluyor. Doludan en çok etkilenen köyümüz Sarıcaali’de köy kahvesinde iken Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin ile telefon görüşmesi yaparak hem Bakanımızın geçmiş olsun dileklerini ilettik. Hem de doludan zarar gören çiftçimize devletimizin desteğinin sözünü aldık” dedi.
Sarıcaali Köyü ziyaretinin ardından doludan etkilenen bir diğer köy olan Sultanköy’deki üreticilerle bir araya gelen Başkan İba ve beraberindeki heyet, ‘çiftçilerimizin derdi bizim derdimiz’ diyerek bakanlığa iletmek üzere zarar tespitlerini not aldı.


“Devletimiz kimseyi zorda bırakmayacak”
Üreticilerin mahsul kaybını gidermek için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Başkan İba; “Allah can kaybından ve tekrarından korusun. Çiftçimizin derdi bizim derdimiz. Doludan mağdur olmuş bir diğer köyümüz Sultanköy’de de zararları tespit için üreticimizle görüştük. Çayımıza sohbetimiz eşlik etti. Çiftçimiz üzgün fakat yine de umutlu. Çünkü güvendiği bir devleti var. “Dalgalandığın yerde ne korku ne keder…” demiş şair… İşte Al bayrağımızın dalgalandığı hiçbir vatan toprağı mağdur olmaz, olmayacak.” ifadelerine yer verdi.
Dolu’dan etkilenen bir diğer köy olan Balabancık Köyü’nde de dolunun açtığı yaraları sarmak için çiftçilerle ve üreticilerle bir araya gelen Başkan İba, “Türk bayrağının dalgalandığı hiçbir yer sahipsiz değildir!” diyerek mağduriyetlerin giderilmesi için gereken çalışmanın yapılacağını belirtti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ak-parti-belgin-iba-2.jpg

Başkan İba, ceviz hasadında çalışan üretici kadınlarla buluştu
Doludan zarar gören köylerdeki ziyaretlerini tamamlayan Başkan İba ve beraberindeki heyet, ceviz hasadının yapıldığı Karaağaç Köyü’nde ceviz toplama işçiliği yapan yaklaşık 40 tarım işçisi kadın ile bir araya geldi.
Ceviz üretiminin merkezi olma potansiyeline sahip olan Karaağaç Köyü sakinlerinin daveti üzerine ceviz hasadına katıldıklarını söyleyen Başkan İba; “Bereketli topraklar, emektar ellerle buluşunca işte bu kadar güzel bu kadar verimli görüntüler oluşuyor” dedi.

 836 total views,  10 views today

Next Post

GÜRKAN, "BU KADAR DÜŞMANLIĞI TAŞIMANIN YÜKÜ ÇOK AĞIRDIR"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’ın söylemlerine sert cevap verdi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’ye bu kadar kin; Edirneliye bu kadar nefret… Gerçekten Sayın Aksal’a üzülüyorum.  Edirne’yi CHP yönetiyor, Recep Gürkan yönetiyor diye Edirnelilere karşı bu kadar öfkeyi, bu kadar nefreti, bu kadar düşmanlığı taşımanın yükü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp