Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım

admin

Yoksullara, Engellilere, Romanlara, Göç Mağdurlarına, Eski Mahkûmlara Avrupa Birliği’nden 30 Milyon Avro Geliyor!

Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım

Son yıllarda Avrupa Birliği ve Türkiye’de sosyal politika alanında en çok öne çıkan başlıklardan biri olan “sosyal dışlanma ile mücadele” kapsamında, özel itina gösterilmesi gereken birey ve grupların istihdamına yönelik yeni bir hibe programı başlıyor.

Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım2

İlgili alanda faaliyet gösteren kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına çeşitli fırsatlar sunacak hibe programı, 9 Nisan Çarşamba günü Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Bilgilendirme Günü” etkinliğinde tanıtıldı..

Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım3

Etkinlik sonrasında hibe projesi başvurusu yapmak isteyenler için “Proje Hazırlama Eğitimi” verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı (ABKD) tarafından hazırlanan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı” ile özel itina gösterilmesi gereken kişiler olarak tanımlanan; yoksullar, engelliler, eski mahkûmlar, göç mağdurları, Roman vatandaşlar vb. grupların istihdama kazandırılması için çalışmalar yürütülecek. Edirne ve komşu illerde dezavantajlı grupların istihdamına yönelik faaliyet gösteren vakıf, dernek, eğitim kurumu ve STK’lara yeni hibe fırsatları ile ilgili bilgi vermek üzere Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde 9 Nisan Çarşamba günü bir etkinlik düzenlendi Buradaki etkinliğe Vali Yardımcısı Salih Altınok, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu Yıldırım Kadın Gelişim Merkezinde AB Daire Başkanı Alper Zeytun, Numan Özcan AB Türkiye Delegasyonu, İŞ -Kur Müdürü Zafer Önen, Aile Ve sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı, ile roman dernekleri ile Bedensel Engelli dernek temsilcileri katıldı. Buradaki konuşmalarda uzmanlar proje hakkında açıklamalarda bulundu. Daha sonra Yıldırım Kadın Girişim Merkezini ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı İnciroğlu,burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “ Vatandaşların meslek edinme ile faaliyetleri nedeniyle buradaki vatandaşlarımızı kutluyorum sizlerin çalışmalarınızı destekliyoruz. Biz kadınımızı işgücüne katılımını sağlamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımız evde oturmasın boş zamanlarını değerlendirsinler. Burada roman derneklerimizin hazırlayacağı proje konusunu görüştük.
Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım4 Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım5 Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım6 Dezavantajlı Vatandaşlara Sosyal Yardım7

 

 

 

 116 total views,  2 views today

Next Post

Belediye Başkanı Gürkan, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Nisan Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı. “Bu zor görevi başarıyla sürdüren, dürüst, şerefli ve onurlu Polis Teşkilatını kutluyorum.” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıldönümü sebebiyle şu açıklamalarda bulundu: “Türk polis teşkilatı; 10 Nisan 1845 yılında kurulmuş, kuruluşundan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp