Dilber ÇELİK, gazetemizi ziyaret etti

admin

DSC_0028

 

 

 

 

 

 

 

CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan 17 aday arasından 9. sırada 1041 oy alan Dilber ÇELİK ön seçim sonrası gazetemize gelerek Edirne Ajansın kendisine destek vermesi nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu. Bu arada kendisine oy veren ve vermeyen partililere teşekkür eden, Aday olanları kutlayıp başarı dileyen ÇELİK; “ben memuriyeti bırakıp siyasete atılan bir kadınım. Amacım son yıllarda kadınlarımıza yönelik saldırıların artması, kadın kollarının hiçe sayılması, siyasette sadece erkeklerin egemen olması kadınlarının demokratik haklarının yıllardır göz ardı edilmesi üzerine kadınlarımızın sorunlarına sahip çıkmak amacıyla bu yarışa atıldım.

ESAS MÜCADELEM ŞİMDİ BAŞLIYOR 

Siyasetteki engebeli yolları ve onun bunun desteğini alarak bir yerlere gelmeye gerek duymadan siyasi çalışmamı sürdürdüm. Kısa sürede aldığım bu oy benim için başarıdır. İstedim ki, demokrasinin kalesi olduğu iddia edilen bir ilde Genel Merkezimizin ilkeleri ve önceliklerinden olan kadınların siyasette erkeklerle eşit şartlarda yarışmasını kanıtlamaktı.

Bu yönde ben kısıtlı imkânlarla parti örgütlerimizden yeterli desteği almadan üzerime düşeni yaptım. Bu konuda parti yönetimlerinden gerekli desteği, yardımı gördüğümü söyleyemem. Siyasetten vazgeçip bir kenara çekilmeyi düşünmüyorum.

Bundan sonra ülkemizde geçerli olan siyasetin kurallarını dikkate alarak, mücadelemi bundan sonra da sürdüreceğim.

Sosyal demokratların olmazsa olmazı olan kadınlarımızın haklarını her platformda savunmayı sürdüreceğim. Edirne’de bir kadın milletvekilinin olması gerektiğine inandığım için bu yola çıktım. Partimin de ana ilkesi budur. Uzun yıllardır Edirne’den kadın milletvekili çıkarmama engelini aşmak istedim.

Erkek egemenliğinde olan politikanın kadınlarla paylaşılmamasının partimize yakışan daha demokrat bir tavır olacağını düşünerek politikaya girdim. Bu konuda kararlılığımı ve çalışmamı sürdüreceğim.” Dedi.
DSC_0027

 154 total views,  2 views today

Next Post

Gözünüz aydın

          Bugün gözümü açtığımda hayrete düştüm. Televizyondaki haberlerde her gün tekrarlanan trafik kazaları ve insanın içini karartan haberlerden eser yok.  TV haber sunucusu yurdun dört bir yöresinden insana huzur veren haberleri bir biri ardına sıralıyor. Bu arada sokak röportajlarına bakıyoruz, emeklilere maaşları ile geçinip geçinemediği soruluyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp