Dilber Çelik, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

admin

Geçtiğimiz seçimlerde CHP’den 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı olan Dilber Çelik, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimde CHP’den Milletvekili Aday adaylığını açıkladı.  

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için, Milletvekili olmak isteyen adaylar da vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı. Sosyal Medya üzerinden Aday Adaylığını açıklayan Adaylar, seçmelerle ilgi çalışmalarına da hız verdi. Her seçimde aday belirlemesi için ön seçim yapan CHP, zamanın kısıtlı olması nedeniyle milletvekili aday sıralamasının Genel Merkez tarafından belirleneceği ifade ediliyor. Bu seçimde Edirne’den T.B.M.M’ne 4 Milletvekili gidecek olması Siyasi partileri de aday seçimi konusunda daha hassas davranmaya itti.

CHP’nin çalışkan ve parti içinden gelen değerli isimlerinden biri olan Dilber Çelik Aday adaylığını açıkladı. Çelik sosyal medyadan paylaştığı mesajda; “CHP Milletvekili olma yolunda ilk adımı istifa imzasını atarak yaptım. Halkımızın hizmetindeyiz.” dedi.

 

Dilber Çelik kimdir?

1975 yılında Edirne Meriç ilçesinde doğdu. Çiftçi bir ailenin kızıdır. İlkokulu Meriç ilçesi Yenicegörüce köyünde okudu. Ortaokulu Meriç Lisesi’nde, Lise eğitimini Uzunköprü Lisesinde tamamladı.

Yüksek Öğretim; 1993-1997 Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fak. Sanat Tarihi alanında lisans ve daha sonra iktisat Fakültesi kamu yönetimi ve Sosyoloji alanlarında olmak üzere 3. Lisans mezunudur. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi alanında master yaptı.

Meslek Yaşamı; 1998 yıllarında Edirne’nin köylerinde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı ve daha sonra Uzunköprü merkez ilçe ve köylerinde görevine devam etti. 2008-2012 yılları arasında özel eğitim öğretmenliği yaptı. 2012-2015 yıllarında idarecilik yaptı. Gönüllü olarak engelliler için çalışmalar yaptı ve en son yine  bu amaçla böyle bir okulda hizmet vermeye başladı.

Siyasi geçmişi; “2015 yılı Şubat ayında okul müdürlüğünden istifa ederek Trakya insanının ve çevresinin isteğiyle CHP Edirne’den 25. Dönem Edirne Milletvekilliği ön seçiminden Aday adayı oldu. İlindeki ön seçimde 17 aday adayı sıralamasında 9. Sırada yer aldı. Siyasi çalışmalarını ara vermeden köy köy, ilçe ilçe ve il olarak sürdürmüş halka gerek çiftçi sorunları ve çözümleri gerekse eğitim alanında bilgilendirme çalışmaları yapmıştır. Müdür yardımcısı olarak görevine geri döndü. İdari görevden istifa ederek sınıf öğretmeni olarak görevine devam etti. Edirne merkezde 2. Bayezid Özel Eğitim Uyguluma okulundaki görevinden 24 Nisan 2018 tarihinde aday olmak için istifa etti.

Üye olduğu dernekler; Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği görevine halen devam etmektedir.   Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nde gönüllü olarak eğitimler vermektedir. Anadolu Eğitim Sendikası Edirne İl Başkanlığı görevini yürütmektedir. Orta derce İngilizce bilmektedir. Aile Danışmanlığı sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 erkek çocuk annesidir.

 

 193 total views,  2 views today

Next Post

Beykentli miniklerin yıl sonu gösterisi 23 Nisan coşkusuyla birleşti

Beykent Koleji 2. ve 3.  sınıf öğrencilerinin yıl sonu gösterisi, 22 Nisan Pazar günü Trakya Üniversitesi Devlet  Konservatuvarı Salonu’ nda izleyicilerle buluştu. Yoğun bir çaba ve emek sonucu hazırlanan program, 23 Nisan coşkusuyla birleşerek adeta bir şölene dönüştü. Beykent’li minikler gösteride tüm hünerlerini sergilediler. Her sınıfın farklı yörelerde hazırladığı halk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp