Dilber Çelik “parlamentoda kadınlarımızın sesi olacağım”

admin

CHP Edirne  milletvekili aday adayı Eğitimci Dilber Çelik radyo-Su’da  Yerel Gündem  programına katıldı. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın yönettiği programda  söz alan Çelik, Ben  köyde yetiştim. Babamız bize yetişerek kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı öğretti. Ekonomik bağımsızlığımızı kazanmamızı sağladı.  Günümüzde  kadınlara yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Bunu dikkate alarak mesleğimden ayrılıp Laik Demokratik, Atatürk’ün kurduğu bir parti olan CHP’den milletvekili aday adayı oldum.

DİLBER ÇELİK RADYO SU'da (2)

 

 

 

 

 

 

 

EN ÇOK KADIN İŞÇİNİN OLDUĞU BİR İLDE NEDEN KADIN MİLLETVEKİLİ YOK

Amacım bugüne kadar parlamentoda yeterince sesi duyulmayan kadınlarımızın  ve tüm bölge halkımızın sorunlarını  parlamentoda dile getirmek. Kadınlar bir sorunu sahiplendiğinde onu sonuna kadar savunur. Atamıza laik olmak isteyen kadınlarımıza da yakışan budur. Ben bunu kanıtlamak amacıyla bu yola çıktım. En çok  kadın istihdamının olduğu bir bölgede bir kadın milletvekili olması gerektiğine inandığım için bu göreve talip oldum. Parti üyelerimizin  bu talebimi dikkate alarak ilimizden bir kadın milletvekili olması için desteğini esirgemiyeceklerini umuyorum. Diğer yandan Laikliği ve kadınların erkeklerle eşit olduğunu savunan erkek parti üyelerimizin de kadınların da parlamentoda temsiline onay vereceklerine inanıyordum ve oylarımı bekliyorum” dedi.

DİLBER ÇELİK RADYO SU'da (1)

 132 total views,  2 views today

Next Post

Lörrach ile ilişkiler her anlamda güçleniyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’un  Almanya’nın Lörrach kenti ziyareti sırasında davet ettiği  Lörrach  Ticaret ve Sanayi Odası’nda görevli  Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Dr. Uwe Bohm, İlimize gelerek Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.               Edirne’deki yatırım imkanlarını yerinde araştırmak ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp