DİLİMİZ TÜRKİYEMİZ KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

admin

Edirne Belediye Başkanlığı kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Dilimiz ve Türkülerimiz konserine ilgi büyüktü.

dilimiz ve türkülerimiz konseri (4)

Edirne Belediye Başkanlığı kültür etkinlikleri çerçevesinde, Halk Eğitim Merkezi’nde, Altaylardan Rumeli’ye Türkün Ortak Sesi ve Sözü, Dilimiz ve Türkülerimiz Konseri ile TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur ve Türkses Müzik Topluluğu türkü severlerle buluştu.

dilimiz ve türkülerimiz konseri (8)

TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur, konser öncesi Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret ederek, Edirne’de bu tür kültürel etkinliklere öncülük ettiği için kendisine teşekkür etti. Başkan Sedefçi’yi ziyaretinde Aksungur, “Edirne tarihi dokusu altında, çağdaşlığı yakalamış bir kent. Ben burada okudum ve yıllar sonra tekrar böyle güzel bir vesile ile gelmek nasip oldu. Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Edirne Türk Tarihinde önemli bir şehir olmuştur her zaman. Ve bu anlamlı konserimizi bu anlamlı şehirde düzenlemek benim için büyük mutluluk.” diye konuştu.Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, TRT Sanatçısı Aksungur’un ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Edirne Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduk. Belediye olarak sık sık ücretsiz olarak kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Siz değerli sanatçılarımızı, Edirne Halkı ile buluşturmak benim için büyük bir onurdur.” dedi.

dilimiz ve türkülerimiz konseri (15)

KONSERE İLGİ BÜYÜKTÜ

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda, Altaylardan Rumeli’ye Türkün Ortak Sesi ve Sözü, Dilimiz ve Türkülerimiz Konseri’ne, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’da katılırken, Edirneliler yoğun ilgi gösterdi.TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur ve Türkses Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği türküler büyük beğeni topladı.

dilimiz ve türkülerimiz konseri (19)ERTUĞRUL-TANRIKULU

TRT Sanatçısı Bünyamin Aksungur şef ve solistliğindeki topluluk, Azerbaycan’dan Kazakistan’a, Türkistan’dan Rumeli’ye kadar geniş coğrafya içerisindeki Türk kültürüne ait ezgileri seslendirirken, Sanatçı Aksungur’un konser aralarında dinleyicilere anlattığı anekdotlar Halk Eğitim Merkezi Salonu’nu dolduran türkü severleri zaman zaman duygulu anlar yaşattı.Eski Türk kültürüne ait kıyafetlerle sahne alan topluluk, büyük beğeni toplarken, konser sonunda ayakta alkışlandı.dilimiz ve türkülerimiz konseri (11) dilimiz ve türkülerimiz konseri (13) dilimiz ve türkülerimiz konseri (14)

dilimiz ve türkülerimiz konseri (23) dilimiz ve türkülerimiz konseri (24) dilimiz ve türkülerimiz konseri (27) dilimiz ve türkülerimiz konseri (28) dilimiz ve türkülerimiz konseri (29) dilimiz ve türkülerimiz konseriKPK

 

 

 

 

 284 total views,  2 views today

Next Post

EBED’den Baştuğ’a hoş geldin

* Edirne İl Emniyet Müdürü Baştuğ: ““Edirne Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman sizlerin yaptığı sosyal projele destek vermeye hazırız.” Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği (EBED) Yönetim Kurulu Edirne’ye yeni atanarak göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’u makamında ziyaret etti. EBED Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Dilek Kaynak, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp