DİLİMİZ VARMIYOR

admin

fikri_yalin_koseGünlük yaşamımızda çok önemli bir sözcüğü kullanacağınız zaman söyleyecekleriniz boğazınıza düğümlenir. Bir türlü ağzınızdan çıkıp sese dönüşmez. Yaşamımızda en sıkıntılı günlerdir böyle zamanlar. Hepimizin yaşamında böyle “bir şey söylemek istiyorum fakat söylemeye dilim varmıyor” sözünü kapsayan açmaza düştüğümüz zamanlar olmuştur.

Bugün özellikle siyaset sahnesinde oynayanlar 30 Martta yapılacak seçimlerde başarılı olmak için tüm kozlarını kullanacak. Dilimizin varmayacağı sözcükler rahatlıkla söylenebilecek. Mahalli siyasetçilerimiz de genel siyasetten etkilenmemeleri mümkün değil. Ankaradaki siyasetçilerin birbirine yönelik sert üslupların benzeri mahalli seçim aylarına da önemli malzeme olacak.

Bu demokratik yarış sırasında siyasetin tepesindeki görüntülerin sergilenmesi aslında hoş bir görüntü değil, bundan herkes gibi ben de endişe ediyorum. Bu bir ayı aşkın sürede daha önceleri söylemek isteyip doğru bulmadığımız için söyleyemediğimiz sözcüklerin rahatlıkla kullanılacağı bir dönem yaşayacağız.

Başarılı olmak için ahlaki ve tahammül sınırlarını zorlayacak görüntülerle karşılaşılırsa şaşırmamak gerekir. Tüm Belediye başkan adayları bütün kozlarını kullanarak mutlak başarıya odaklanmışlar.

FARKLI BİR SİYASETÇİ GÖRÜNTÜSÜ

Yeni siyasete soyunan bilim adamı AK Parti Edirne Belediye Başkan adayı Ahmet Günşen ile Radyo Su ‘da yaptığımız iki saate yakın program sonunda bende Ahmet Günşen farklı bir görüntü sergileyen bir siyasetçi izlenimi bıraktı. Hocanın konuşmasında Hırçın tavırları yoktu. Çok soğukkanlı olarak sürdürdüğü konuşmasında bu tavrını hiç değiştirmediğini gördüm.

Günşen Hocayı izledikten sonra ülkemizde yeni siyasetçilerin önünün açılmasının ne denli önemli olduğunun siyasete ayrı bir renk ve güzellik katacağına inandım.

Ne yazık ki, siyasette uzun yıllarını geçiren, koltuklarını terk etmek istemeyenler oturdukları yerden kalkıp yerlerini yenilere bırakmayı bilmeli. Politika yapmayı adeta meslek haline getirmek isteyenlerden ülkemiz bir an önce kurtulmalıdır.

O koltuklar kimsenin babasından miras kalmadı. Yeri geldiğinde görevden ayrılmak da bir erdemdir.

Bu devir teslim dönemi halef,selef arasında barış içinde gerçekleşmeli. Siyasi partilerin üst yönetimlerinde olduğu gibi alt kademelerde de görev değişimleri her zaman sancılı oluyor. Günşen hocanın siyasi çizgisinin üst yöneticiler benzememesini, oralarda görüp usandığımız kısır çekişmelerden etkilenmemesini temenni ederim

Prof.Dr Ahmet Günşen, gördüğüm kadarı ile Edirne halkının sosyal yapısını çok iyi tahlil etmiş. sözleri ile bunu teyit ediyor. Radyo Su’da katıldığı toplantıda gündeme getirdiği Projelerine de baktığımızda herkesin altına rahatlıkla imza atabileceği projeler.

Sadece Kırkpınar güreşlerinin yapılacağı alanı değiştireceği önerisi halk arasında tartışma yaratabilir. Onun nedenlerine açıklık getirmesi gerekir. Hoca’da bilim adamlarımızda görmeyi özlediğimiz açık sözlülüğü görüntüsünü, söylemek istediğini açıkça söyleyebilen siyasi bağlarını ikinci plana iten idealist bir siyasetçi görüntüsü sergiledi.

Dileğimiz o ki, bu tavrı yukarıdan gelebilecek baskılarla değişmez. Ahmet Günşen Bu görüntüsünü korur. Halkın oyları ile göreve gelmesi halinde 5 yıl zarfında projelerinin yarısını da gerçekleştirmiş olsa öyle inanıyorum ki, Edirne’ye hizmette damgasını vuran İlhami Ertem gibi unutulmazlar arasına girer.

Edirneliler boş laf yerine kenti için hizmet bekliyor. Bu hizmeti getirme vaadinde bulunanlar Edirne insanının profilini dikkate almak zorundadır. Bunu göz ardı eden olursa programı ne olursa olsun Edirnelilerden sevgi ve ilgi göremez.

SEVGİLELER GÜNÜ

Bugün 14 Mart Sevgililer Günü. Yaşamımız süresinde sevgi, sadakat özellikle bu duyguların törpülendiği günümüzde en çok özlem duyduğumuz bir şey.

Sevgi, aşk olmaksızın yaşamanın tadı tuzu olmuyor. İnsan yaşamı aşk ve sevgi ile güzellik kazanıyor. Aşk ve sevgi için bugüne kadar, şairler, romancılar ne methiyeler düzenlemiş sevgi üzerine binlerce şarkı ve türkü bestelenmiştir.

İnsanlar arasında sarsılmaz bağları pekiştiren Aşk ve sevginin sağladığı gibi, yapacağımız işte, sanatta da sevgi ve aşk başarıyı tetikler.

Böyle çok boyutlu bir güzelliktir aşk ve sevgi. Özellikle günümüzde sevginin aşkın, hoşgörünün filizlenmesini arzulamalıyız.

Dileğimiz o ki, toplumumuz arasında süregelen kısır çekişmeler yerini aşka sevgiye hoşgörüye bıraksın.

Bu mutlu günde en büyük dileğimiz bu alanda odaklanmalı. Tüm okuyucularımın ve halkımızın sevgililerinin, mutluluklarının ömürleri boyunca sürmesini dilerim.

 234 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan Konvoy Eşliğinde Edirne’ye Geldi

Parti meclisi tarafından Edirne Belediye başkanlığına atanan Edirne Milletvekili Recep Gürkan dün Tem Yolunda kendisini davul zurna ile karşılayan konvoy eşliğinde Saraçlar Caddesinden parti İl merkezine geldi. Gişeler girişinde biriken partililere kısa bir konuşma yapan adaylığı konusunda bilgi veren Gürkan şunları kaydetti; “Parti meclisimizin aldığı kararla bu görevi kabul ettim” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp