DİLİPAK “Aynı ülke insanları birbirini katletti”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

AK Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanlığı “Yeni Bir Dünyanın İnşasında Rabiaların Sorumlulukları”  konulu Gazeteci Yazar Abdurrahman DİLİPAK’ ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenledi. Edirne Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen konferans Gençlik Kolları İl Başkanı Hakan ÇALIŞKAN’ ın açılış konuşmalarıyla başladı.

ak-parti-gençlik-kolları

Çalışkan konuşmasında ” İnsanlar zulme, zalimliğe, haksızlığa sustukça dünya üzerinde oynanan oyunlar her geçen gün artarak devam etmektedir. Maide Suresi 32. Ayette vahiy edildiği üzere ; “Kim bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de birisinin hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur” ayeti bize görevlerimizi ve sorumluluklarımızı hatırlatmaktadır” dedi.                        Abdurrahman DİLİPAK ise konuşmasında, “ hiçbir Müslüman’ın dünyada yaşananları görmezden, duymazdan ve bilmezden gelme hakkına sahip olmadığını, insanların bu dünyada yapması gerektiği halde yapmadığı ve söylemesi gerektiği halde söylemediği şeylerden ahirette hesaba çekileceğini belirten Dilipak, şöyle devam etti: “Dünyada birkaç köyde birkaç Kızıldereli, ‘yok olmasın’ diye koruma altına alındı. Amerika kıtası artık İspanyalıların, İngilizlerin, Hollandalıların. Dünyada yaşayan bir diğer ırk olan karaderililerin tümünü köleleştirdiler. Koca bir kıtanın insanı köle oldu. Gemilerle Amerika’ya taşındılar. Hintlilerin servetine el koydular.

ak-parti-gençlik-kolları (1)

Sömürgeleştirdiler ve onların bütün zenginliklerini yağmaladılar. Hint kumaşı dünyanın bir numarasıyken, İngilizler ‘dünyanın bir numarası olsun’ diye Hint dokuma ustalarına gidip, ‘Ya İngiltere’ye gideceksiniz ya burada çalışacaksınız’ dedi ya da sağ ellerini kesti. İngiliz kumaşı, dünyada bir numaradır.Batı uygarlığının arkasında Kızılderili kanı, siyah insanın gözyaşı ve sarı ırkın çalınan serveti vardır.                                                                                                                       Ülkeler arasındaki servet hesaplaşmasında birinci, ikinci ve adı konulmayan üçüncü dünya savaşlarının çıkarıldığını savunan Dilipak, “Aynı ülkenin çocuklarını birbirlerine katlettirdiler. ‘Sağcı, solcu, Alevi, Sünni, Kürt, Türk’ diye ve hala kan durmuyor. Bir yüzyıla üç dünya savaşı sığdırdılar ve yetmedi bu yüzyıla bir dünya savaşı daha sığdırmak için çalışıyorlar. Havayı, suyu, toprağı kirlettiler. İnsanlık tarihi bu kadar az bir zamanda bu kadar çok kan, bu kadar çok gözyaşı görmedi. Alın size batı uygarlığı” ifadesini kullandı.

ak-parti-gençlik-kolları (2)

Batının hala insan hakları ve demokrasi dersi vermeye çalıştığını anlatan Dilipak, “Batı demokrasisinin helvadan bir put olduğunu en son Mısır’da gördük” dedi.Batı’nın Mısır’daki darbeye ‘darbe’ diyemediğini kaydeden Dilipak, “Birleşmiş Milletler (BM) Suriye’de akan kana ses çıkartamıyor çünkü Suriye’de, Mısır’da iktidara alternatif olanlar Müslüman Kardeşler çünkü İsrail’in varlık ve güvenliğine ilişkin tehdit kaygısı taşıyorlar” şeklinde konuştu.                 Programda sorulan soruları da cevaplayan DİLİPAK, program sonunda AK Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Hakan ÇALIŞKAN’ ın kendisine hediyelerini takdim etmesiyle son buldu.

ak-parti-gençlik-kolları (3)

 162 total views,  2 views today

Next Post

İşbilen ”Kızılay muhtaç olan nerkesin yanında”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, 29 Ekim ile 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İŞBİLEN mesajında “Türk Kızılay’ı imdat diyen herkesin hemen yanı başında olmuştur. Nerede bir afet, bir savaş veya mağduriyet varsa orada […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp