Dinar, Hasta Hakları Kurul üyesi oldu

admin

Ciğerci Bahri olarak bilinen  Ciğerciler Dernek Başkanı Bahri DİNAR Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİOĞLUNUN  önerisiyle Hasta hakları Kurulu üyeliğine seçildi.

bahri dinar

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliğinde yapılan toplantıda hasta hakları üst kurulu oluşturuldu. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre; “ Hasta  Hakları  Yönetmeliğinde değişiklik yapılarak,  08.05.2014  tarih ve 28994  sayılı  Resmi Gazetede  yayımlanarak, yürürlüğe girmiştir. Yeni değişiklikler uyarınca Hasta Hakları Kurulu artık İl sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulacaktır.

bahri dinar (3)

 

 

 

 

 

 

 

Buna göre il Sağlık Müdürlüğü’nde  Hasta Hakları Üst Kurulu, hasta hakları Koordinatörü başkanlığında , Sağlık Bakanımızın  talimatıyla görevlendirilen Bahri DİNAR, ilimizde hasta hakları  Derneği bulunmadığından  Tüketici Hakları Derneği’nden bir temsilci  şikayet edilen  personelin varsa üyesi olduğu işyeri  sendikalarından  bir temsilcisi  şikayet edilen  personelin  görev yaptığı kurumun ildeki  üst yöneticisi tarafından  görevlendirilen kurum temsilcisi  ( Üniversite Rektörlüğü,halk Sağlığı Müdürlüğü, kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliği)  şikayet edilen personel  özel sağlık kuruluşlarında  ise kuruluş mesul müdürü ,şikayet edilen personel  askeri hastanede ise  hastane başhekimliğince görevlendirilen temsilciden oluşmaktadır.

bahri dinar (1)

 

 

 

 

 

 

 

18.11.2014 tarihinde   Valimiz dursun Ali Şahin ‘in oluruyla Edirne ilinde  Hasta Hakları  kurulu oluşturulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. 05.12 2014 tarihinde kurul ilk toplantısını yapmış,  kurul üyelerine ve hasta hakları birim sorumlularına yeni hasta hakları kurulunun  yapısı anlatılmıştır. Kurulda iki hasta şikayeti görüşülerek karara bağlanmıştır. Sağlık Bakanlığı talimatları doğrultusunda kurul kararlarının sonuçları Edirne.ism.saglik.gov.tr  adresinde  yayınlanmıştır” deniliyor.

bahri dinar (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yeni görevi konusunda açıklama yapan Dinar, Valimiz bize bir sertifika verdi.  Beni Hasta Hakları Kurul üyesi olarak görevlendirdiler  Bu nedenle Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ederim. Bu  görevin bana verilmesi konusunda olur verdiler. Bunu bir yeni yıl hediyesi olarak kabul ediyorum. Bu görev nedeniyle hastalarımızın haklarının korunması için gayret göstereceğim. Bu görevle kutsal bir görev üstlenmiş oldum. Bu arada Edirne Ciğeri kalite koruma başkanlığını da sürdürüyorum. Ben her zaman toplumun içindeyim böyle bir görev verilmesi benim için ayrıca bir uğraş alanı olacak “ dedi.

 

 

 296 total views,  2 views today

Next Post

Türk Şehitlikleri İmar Vakfından İl Müdürlüğümüze ziyaret

              Türk Şehitlikleri İmar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Muhittin AREL ve Vakıf Müdürü Muhiddin Kazancı, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Nermin VARDAR ve Yardımcısı Faruk ÇİFTÇİ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’ı makamında ziyaret etti. Yapılan çalışmalar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp