Diş Hastanesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun Bakanlık görevine gelmesinden sonra Edirne’de sağlık hizmetleri hız kazandı. Diş hastanesi ek inşaatı, Havsa Devlet Hastanesi ile Fırınlar Sırtındaki TOKİ konutlarında yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi inşaatı devam ediyor.

diş hastanesi

Edirne’de hizmet veren sağlık tesisleri sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olmasının ardından bu hizmetlerde artış gözleniyor. Diş tedavilerinde ihtiyacı karşılamadığı belirlenen Diş Hastanesinin ünite sayısı 20’den 35 çıkacak. Bunu sağlamak için Diş Hastanesine bir kat daha ilave inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

diş hastanesi (2)

Diş hastanesinin üçüncü kat inşaatının kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi amaçlanıyor. Yüklenici firma ara vermeden inşaata devam ediyor. Edirne Diş Hastanesinin diş tedavisinde halkın ihtiyacını karşılamaması, ünite sayısının yeterli olmaması üzerine 15 ilave ünite için binaya bir kat daha ilave yapılması kararlaştırılmıştı.

Öte yandan Havsa Devlet Hastanesi bahçesinde yapılacak olan 10 yataklı devlet hastanesinin kazı çalışmaları devam ediyor. Burada da inşaatın kısa sürede tamamlanıp sağlık tesisinin hizmete girmesi amaçlanıyor. Bir başka sağlık tesisi de TOKİ konutlarının bulunduğu Fırınlar semtinde yapılıyor. Burada hizmet verecek Toplum Sağlığı merkezi inşaatına başlandı. Bu tesislerin hizmete girmesi ile Edirne En çok sağlık tesisi bulunan iller arasına girecek. Vatandaşlar bu hizmetin gelmesinde en büyük etkenin, Edirne Milletvekili aynı zamanda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olduğunu belirttiler. Bu hizmetleri nedeniyle kendisine minnettar olduklarını ifade ettiler.

diş hastanesi (1)

 

 156 total views,  2 views today

Next Post

SANAYİ SİTESİ ESNAFINA SAĞLIK KONTROLÜ

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Bir işçi daha çalışsa yasa gereği sağlık kontrolünden geçmek zorunda. Kontrol yapılmayan işyerleri için ceza uygulanacak. 6331 sayılı iş sağlığı güvenliği yasaya göre bir ve daha çok çalışanı bulunanlar işyerlerinde herkese sağlık kontrolü yaptırma zorunluluğu getirildi. Bu amaçla Mega-Trak Lüleburgaz ortak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp