Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Metin Kılıç Edesob’u Ziyaret Etti

admin

Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Metin Kılıç ve Üçüncü Katip Ebru Hicran Kutlu Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret ettiler.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Metin Kılıç’a, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yürütülmekte olan ve ikinci teklif çağrısı kapsamında kazanılan Avrupa Birliği Projeleri başta olmak üzere Edirne ESOB’un yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği olarak yürüttüğümüz bir AB Projesinin yanında ikinci teklif çağrısı kapsamında 2 projemiz daha onaylandı. Şuan yürüttüğümüz Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi isimli Avrupa Birliği Projesi kapsamında İkiz Evler isimli tarihi konağı sanatkarlarımızın kullanımına tahsis edip İlimiz el sanatlarının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Diğer projelerimizin birisinde turizme yönelik çalışmalarda bulunacağız, bir diğerinde ise esnaf ve sanatkarlarımıza gıda ihracatı ve ithalatı konusunda eğitimler vererek destek olacağız. Dışişleri Bakanlığımızın Edirne Temsilciliği olarak Tahran’da düzenlenen etkinliğe verdiğiniz katkıyı basından görünce gurur duydum. Edirne’mizin ürünlerinin Tahran’da sergilenmesi tanıtım açısından çok güzel bir çalışma oldu.” dedi.

 

Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Metin Kılıç “Tahran’da yapılan etkinliğe Edirnemizi elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık. Edirne’nin tanıtımı hususunda da gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Özellikle İkiz Evler projesi çok güzel bir çalışma. Umut ederim ki başarılı sonuçlar elde edilir.” Dedi.

 

Edirne ESOB’da gerçekleşen ziyaretin ardından Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Dış İşleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Metin Kılıç ve Temsilcilik Üçüncü Katibi Ebru Hicran Kutlu’ya İkiz Evleri gezdirdi.DSC_0001

 149 total views,  2 views today

Next Post

Liselerde Tablet Bilgisayarlı Eğitim Dönemi

Eğitimde ‘Fatih’ projesi kapsamında Edirne’de altyapı çalışmaları tamamlanan 3 lisede öğrenim gören 505 dokuzuncu sınıf öğrencisine tablet bilgisayar dağıtıldı. İlhami Ertem Lisesi’nde yapılan tablet bilgisayar dağıtım töreninde konuşan Vali Hasan Duruer, “Türkiye’nin ve gençlerin istikbali çok parlak. Çağdaşlık ancak bu şekilde olur” dedi. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp