Doç.Dr . Rıdvan Canım’a Ziyaret

admin

Edirne T.Ü. Edebiyat Fakültesi’ne atanan Balkan ve Rumeli aşığı olan  Doç.Dr. Rıdvan Canım’ı Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri ve beraberindekiler ziyaret etti.

Ziyarete Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Ahmet Gülşen,  Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Rıdvan Canım’ın kardeşi Fedai CANIM, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü İlhan TOKSÖZ,  Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin PINAR, Edirne Yetiştirme Yurdu Yetişenler Derneği Başkanı ve Güneş Optik Firmasının sahibi Ali KURNAZ, İl Genel mMeclis Üyesi ve Tatlıses Ticaret Sahibi Hüseyin Tatlıses, katıldı.
rıdan canıma ziyaret 

 

Edirneliler Derneği Yöneticileri ve beraberindekiler Canım’a yeni görevinde başarılar dileyerek; “Edirne’ye güzel hizmetler yapacağınıza eminiz.  Birlikte yapılması gereken her şeye biz de varız. Edirne aşığı bir insan olduğunuzu biliyoruz. Hep beraber EDİRNE için çalışacağız” dediler.

Doç.Dr. Rıdvan CANIM kendisini ziyarete gelen Edirne Aşığı yöneticilere duyduğu memnuniyeti ifade ederek;  Ben Serhad Şehri Edirne’yi bir Edirneli olarak çok seviyorum. Yıllardan sonra Edirne’de olmak Balkanların havasını daha yakından teneffüs etmek, en önemlisi kentimize yapacağımız hizmetlere siz değerli Edirnelilerle birlikte katkı sağlamak ve hizmet etmek  en büyük arzum. Kentimizin değerini çok iyi biliyoruz. Osmanlı imparatorluğuna başkentlik yapmış, Birçok padişah ve sultanları saraylarında ağırlamış camiler şehri kentimizde hep beraber tarihimizi yeniden canlandıracağız” dedi.

Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin PINAR;  Doç Dr. Rıdvan Canım’a Üzerinde Türk Bayrağı olan Edirne’nin meşhur Badem Ezmesini hediye etti.

Rıdvan CAMIN KİMDİR..?

Balkan ve Rumeli aşığı olan  Doç.Dr. Rıdvan Canım, Edirne’ye hizmet için, Edirne T.Ü.  Edebiyat Fakültesi’ne geçtiğimiz Temmuz ayı içersinde  atandı. Balkanlarda Yılın Yazar ve şairi unvanını da alan Canım’ın Edirne’ye atanması İlimizde, şehrimiz adına sevindirici bir haber olarak karşılandı. Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM’ın Aynı zamanda ağbisi olan Rıdvan Canım;  “Elveda Rumeli” dizi için, dizi yönetmeninin isteği üzerine özel bir şiir yazmıştır. Akademisyenlik yönüyle de dikkat çeken CANIM;  Edirne’mizin yetiştirdiği nadide insanlardan biri olmuştur. Canım’ın, Yaklaşık olarak 20’ye yakın eseri mevcut. En büyük eseri de;  Balkanlar ve Rumeli üzerine yaptığı eser olmuştur. Balkanlar ve Rumeli’de kendisine karşı büyük bir sempati vardır.  10 Yıllık bir çalışmanın eseri olan, 400 sayfalık Edirne Şairleri kitabında ise, Osmanlı döneminden bu güne kadar yetişen tüm şairleri incelemiş ve onlara kitabında yer vermiştir.

 147 total views,  2 views today

Next Post

HALKA DOĞRU SÖYLENMELİ.!

  Günümüzde toplum arasında öyle söylentiler var ki, bunları duyduktan sonra insanın bu söylenenlere inanası gelemiyor. Piyasada yaygın olan bu haberlerin ne derece doğru olduğunu ispatlayacak bir kanıt olmayınca insanlarımız bu piyasada dolaşan haberlerle yetinmek zorunda kalıyor. Bir yandan kamuoyuna yansıyan haberlere bakıyorsunuz ülke adeta “güllük gülistanlık” gösteriliyor. Diğer taraftan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp