DOÇEK Tayfur Köyünde yürüdü

admin

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) geçtiğimiz hafta sonu Gelibolu’nun Tayfur Köyü ile Karainebeyli Köyü arasında 51 kişinin katılımıyla bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde Tayfur Köyünden başlayan yürüyüş sırasında  663 yaşında ve koruma altına alınmış Tarihi Çınar’da mola veren ekip üyeleri, daha sonra “Karşı Yakamız” adını verdikleri parkurda yürüyüşlerine devam ettiler.

Öğle yemeğini yanlarında getirdikleri kumanyalarla; bir yanda Saros Körfezi, diğer yanda Çanakkale Boğazını gören zirvede yiyen yürüyüşçüler bizim yakamızdan görülen tüm tepelerin üzerinden geçerek Karainebeyli Köyündeki Tarihi Kahvede faaliyetlerini tamamladılar.

Karainebeyli Köyüne gelen 18 Mart Motosiklet Grubu ile de bir süre sohbet eden ekip üyeleri daha sonra Keşan’a geri döndüler.

Katılımcılardan Zeliha ALDANMAZDOÇEK Yürüyüşlerinin bölgemiz ve yakın çevrede bir çok farklı noktada yapıldığını ve bu yürüyüşlere her yaştan kişinin katıldığını belirterek, yürüyüşlere fırsat bulabildiğim her zaman katılıyorum, hem sağlık hem de çevremizi tanımak adına bu etkinliklerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN,  “Bir önceki hafta yaşadığımız yer olan Saros’un kuzey kıyılarındaydık; bu kez de Saros’un baktığımızda gözüken kuzey yamaçları üzerinde yürüdük. Küçük büyük tüm katılımcılara bu güzellikleri bizlerle paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz. Her hafta sonu bir konsept içinde birbirine bağlı ve farklı bölgelerde açmış olduğumuz parkurlarda doğa yürüyüşlerimiz devam etmektedir. Doğayı ve doğa sporlarını seven herkesi derneğimizin etkinliklerine bekleriz” dedi

 123 total views,  2 views today

Next Post

Edip Akbayram’la Cumhuriyet coşkusu

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde konser düzenlenecek. Edirneliler, Edip Akbayram ve Hüseyin Turan’ın seslendireceği şarkılarla cumhuriyet coşkusu yaşayacak. Ünlü sanatçı Edip Akbayram ve Hüseyin Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 28 Ekim Cumartesi Saat: 21.00’de konser verecek. Saraçlar Caddesi’nde düzenlenecek olan konserde ilk olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp