Doğal ürünler pazarına ilgi artıyor

admin

Doğal ürünler pazarına ilgi artıyor (1)

 

 

 

 

 

 

Her Pazar günü Cumartesi pazaryerinde açılan üretici köylülerin doğal ürünler pazarına Edirnelilerin ilgisi artıyor. Bayram tatili olmasına rağmen pazar alanında yerlerini alan köylü hanımlar ürünlerini pazarlıyor. Pazarla ilgili olarak açıklama yapan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan Pazara gelen üreticilerin bayramını kutladı.  Bayram günü olmasına rağmen bayram seyran demeden satacakları ürünleri ile pazar alanını geldiklerini belirterek, “köylü kadınlarımız Edirnelilere hizmete devam ediyor. Bu konuda Edirne esnaflarına da teşekkür ediyorum. Burada köylü kadınlarımıza maddi imkân sağlamaya katkı sağladılar. Bu tatil gününde ben de köylü kadınlarımızın arasında dolaşıyor ve bu pazardan mutlu musunuz diye soruyorum.  Mutlu olduklarını söylüyorlar. Eve maddi katkıda bulunanlar o evin bereketine katkı sağlamış olur. Okullar açılıyor. Bayanlarımız buradan elde ettikleri para ile okula giden evlatlarının ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Doğal ürünler pazarına ilgi artıyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bizler de kadın girişimciler olarak her hafta buraya gelip denetleme yapıyoruz.  Pazarda gün geçtikçe pazarlanan ürün sayısında da artış oluyor. Pazarlarda ormanlık alanlardan toplanan şifalı bitkiler de pazarlanıyor. Bu ürünleri gören Edirne’liler de pazara ilgisini artırıyor. Biz bu arada köy muhtarlarını ve üretim yapan kadınlarımızı ziyaret ediyor. Yiyeceklerin hijyenik ortamda hazırlanıp hazırlanmadığını kontrol ediyoruz. Bu bayram gününde şehitlerimizin acı haberini aldık. Onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Böyle acı günlerin bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Bayram günlerinde böyle acı haberleri almak bizleri çok üzmektedir.”dedi.

Doğal ürünler pazarına ilgi artıyor (2)

 5 total views,  2 views today

Next Post

Keşan’da bayramlaşma gerçekleştirildi

            Kurban Bayramı nedeniyle bayramın 1.Günü olan 24 Eylül 2015 Perşembe günü Keşan’da bayramlaşma töreni düzenlendi. Saat 13.00’de Köşk Düğün Salonu’nda başlayan bayramlaşma törenine Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu,Erdin Bircan,Edirne Vali Yardımcısı Keşan Kaymakam Vekili Mustafa Serdar Bakır, Keşan 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Tamer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp