Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun ‘Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar’ projesi kapsamında; Edirne’ye bağlı 20 köyde yaşayan kadınlar ve köy muhtarlarıyla yapılan çalışmalar ve görüşmeler sonunda gerçekleştirilen ve Mayıs ayından itibaren de Edirne halkına hizmet veren Doğal Ürünler Pazarına ilgi her geçen gün ilgi artıyor.

Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de kadınların kalkınması noktasında üstelendiği misyonla çalışmalarını başarı ile  sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Edirne İcra Komitesi Elmas Aslan Başkanlığında Doğal Ürünler Pazarında yer alan köylü kadınlarla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan  toplantıda bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Elmas Aslan,Edirne Kadın Girişimciler Kurulunun önderliğinde gerçekleştirilen pazarla kırsalda yaşayan kadınlara da girişimcilik ruhunu aşılayarak aile ve ülke ekonomisine katkı yapmalarını amaçladıklarını söyledi.

“Doğal ürünler pazarında kırsaldaki kadınlarımız evlerinde hijyen ortamda ürettikleri ürünlerini pazarda  satarak hem aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar, hem de vatandaşlara doğal ürün satmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Kadınların ev ekonomilerine katkı sağlayan pazara ilginin her geçen gün artmasından son derece mutlu oluyoruz. Gösterilen ilgi projemizin başarıyla gerçekleştiğini gösteriyor ”diye konuştu.

Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Pazarda ürün  satışı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlara vurgu yapan Aslan, hijyen, birlik beraberlik, fiyat etiketi, tezgah düzeni ve disiplin içinde satış yapmaları konusunda kadınlara hatırlatmalarda bulundu.

Aslan, doğal ürünler pazarına destek veren Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin’e, Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Zıpkınkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  Özay Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerine,Edirne esnafına ve Edirne halkına teşekkür etti.

Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıya katılan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt  kadın girişimcileri kutladıktan sonra  yaptığı konuşmada  Genç gişimcilerin desteklenmesinden yanayım bizim açtığımız eğitimler var çocuklarınızı gelinlerinizi, kızlarınızı bu kurslara gönderebilirsiniz. Oralarda girişimcilik eğitimi aldırabilirsiniz Bu eğitimlerle KOS_KEP 30 bin liraya kadar  hibe desteği saylıyor ayrıca 70 bin liraya kadar da kredi veriyor.. bildiğiniz gibi bu işler küçük çaplı başlıyor. Mesela bunun örnekleri var Keşanda var karklarelinde var ben bizim arkadaşlarımıza bahsettim Bir aile tarhana fabrikası kurmuş Yunanistana ciddi ihracat yapıyorlar, yine kırklarelinde bir hanım girişimcimiz var  üç hanım bir araya gelipmakarna fabrikası kurmuşlar. Arkadaşlarla bu tesisi ziyaret edeceğiz. Bu işler böyle başlıyor hem sizlerin becerisi artmış oluyor hem de halkımız sizlerin yaptığınız ürünlerden yemiş oluyor. ben de sizin müşterinizim.  Sizlerin tebrik ediyorum.

Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada bu işi sabote etmek isteyenler var  biraz daha hijyen önemli biraz daha fiyatlarımızı  makul seviyeye çekerek dedikoduya meydan vermeyelim  bazılarının dediği gibi “ Burası pahalı Pazar dedikodusunu önleyelim Bu tür kötü amaçlı kişilere kendimizi kullandırmayalım. Biz hem fiyatlarımıza  hem de hijyen olmasına özen gösterirsek bu pazara ilgi artacak. Ben de Edirne’de ticaret yapıyorum  öğrencilerin tatilde olması nedeniyle nüfusun %55’i  şehir dışında  Eylül ayında okulların açılması tatilcilerin dönmesiyle Edirne yeniden hareketlenecek.. bizim sizlere desteğimiz basın kuruluşlarında devam ediyor.Bu pazara ilgi her geçen gün artarak devam edecek” dedi

Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

 170 total views,  5 views today

Next Post

Akademi Rumeli-3 törenle başladı

Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemalettin Salonunda yapılan toplantıya, Edirne Valisi Dursun Ali  Şahin,Edirne  Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu T.Ü Rektörü Prof Dr Yener Yörük, Dışişleri Temsilcisi  Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Yurtdışı Türkler, Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Koordinatörü  Fatih Ot,  T. Ü. Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Rıfat Gürgendereli, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp