DOĞRUSU BU DEĞİL Mİ?

admin

DOĞRUSU BU DEĞİL Mİ?

AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve yaptığı basın toplantısındaki konuşmasında üzerine basa basa söyledi.

Bayrağıma İstiklal Marşıma T.C amblemine kimse dokunamaz diyerek Bu görüşünü benimsemeyenlere karşı tavrını sergilemiş oldu.

T.Ü Rektörlüğünün tanıtım sitesinde Bayrak ve Atatürk’ün resminin bulunmamasına başkan çok içerlemiş görünüyor. Bu durumu Rektöre ilettiklerini ayrıca Bu duyarsızlığı söylenenlerin dikkate alınmamasını parti genel merkezine ilettiklerini ifade etti.

Kahve Rektörün bu uygulaması doğru değil diyerek açıkça tavrını koyabiliyor.

    Bunun söyleyen sıradan bir kişi değil İktidar partisinin Edirne’de en yetkili kişisi. Onun için bu yönde farklı fikri olanlar akılları sıra son zamanlarda körüklenmek istenen farklı yaklaşımın rüzgarına kapılanlar, İl Başkanının bu açıklamasını dikkate alıp kararlarını bir kez daha gözden geçirmeleri gerekir.

Başkan ayni kararlı tavrını Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında yaşananlar için de gösterdi. Muhtarların bayrak ve İstiklal Marşı konusunda protesto etmelerini haklı bulduğunu belirtti.

 Her ne kadar Edirne’deki meslek oda temsilcilerimiz muhtarların bu girişiminde sessiz kalmış olmasına rağmen İl Başkanı açıkça tavrını koyuyor. Basın mensuplarının salona alınmaması konusunda da görevli Vali Yardımcısı için “basın mensuplarını içeri almama hakkını nerden aldı” diye tepkisini dile getiriyor böylece basına destek veriyor.

Bu cesur tavrı nedeniyle AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve’nin kutlanması gerekir. Dilerin ayni duyarlılığı diğer parti mensupları da benimser. Bu sağlanmadığı takdirde her gün yurdun farklı bölgelerinden basına yansıyan Bayrak ve TC karşıtlığı görüntüler ülkemizde zemin oluşturursa İl Başkanı Müjdat Kahve’nin bu cesur tavrı askıda kalır ve etkili olamaz.

İl Başkanının söylediklerini bir kenara not ettik. Bu tavrının çok doğru olduğunu da tasdik ediyoruz.

    Ola ki önümüzdeki aylarda bu olumlu görüşler sadece Edirne sınırları içinde kalırsa, diğer yörelerdeki politikacılar bildiklerini okur Kahve’nin karşıtı görüşlerde ısrar ederse Kahve’ye bu güzel ve anlamlı sözlerini bir kez daha hatırlatarak “ Başkan siz böyle söylediniz fakat partinizin diğer sözcüleri çok farklı beyanlarda bulunuyor buna ne diyeceksiniz” diye soracağız.

İl Başkanından o zaman da alacağımız yanıtları yine kaydımıza alacağız.  Temennimiz o ki,  İl Başkanı Kahve’nin sözlerinin tüm partililerin görüşüne ulaşmasıdır.

    Başkan her ne kadar partililer böyle düşünüyor yorumu getirse de  onun böyle  olmadığını kendisine hatırlatmak isterim.Bu konunun söylenildiği gibi basit olmadığı daha farklı boyutlarının olacağı kuşkusuz.

Burada başkan’ın sözlerinde samimi olduğuna inanıyorum. Bu sözleri içtenlikle söyledi. Ya bir gün rüzgâr onların istemediği bir yönden eser bugün hesapta olmayanlar ortaya çıkarsa o zaman başkanımız güç durumda kalabilir.

Bizim görevimiz olaylara şüphe ile yaklaşmak, Yoksa başkanın samimiyetinden şüphemiz olamaz.

ÖZLÜ SÖZLER

Dostlar kötü günde, kahramanlar savaş anında, kadınlar yoksul günlerde, akrabaların başın dertteyken kendilerini belli eder.

  F.O.Maley

Dünya üç gündür. Dün, bugün ve yarın, Dün geçti. Yarının geleceği belli değil, Öyle ise bugünün kıymetini bil.

Hasan-ı Basri 

 151 total views,  2 views today

Next Post

İşbilen İşini Biliyor

İşbilen İşini Biliyor Uzunköprü  Belediye Başkanı Av Enis İşbilen   çalışmalarında dur durak bilmiyor.  Belediye’nin İlçeye hizmet için  yapılması  gereken  işleri  yakından takip ederek  daha çabuk çözülmesine katkı sağlıyor. Başkan İşbilen hafta sonunda da  beraberinde Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve Ankara Milletvekili  Aylin Nazlıkaya,ilçe yönetimi,oda temsilcileri ve  ilçe kadın kolların ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp