Dokuz Sekizlik Şarap Butik

admin

Kendi ürünlerini “dokuz Sekiz “ adı altında piyasaya süren Butik Şarap satış işyeri  “Arda Naturel Edirne” hizmete girdi.

Kendi bağında  yetiştirip  imalathanesinde ürettiği butik Şarabı “ Dokuz Sekiz” adıyla İş Bankası aralığı Yoğurtçular sokağında hizmete girdi. İşyeri açılışı ile ilgili alarak açıklama yapan işyeri sahibi İlyas Saç “Şarap kültürü, binlerce yıl öncesine dayanan Trakya, son yıllarda bir yeniden doğuşa sahne oluyor. Arda şarapçılık olarak, kendi bağlarımızın üzümlerinden ürettiğimiz Trakya’nın dokusunu yansıtan kaliteli şaraplarla biz de bu uyanışa omuz veriyoruz.

Edirne’nin en şakrak insanlarının, bol  güneşli, bereketli topraklarının, ayazının, suyunun oluşturduğu, teruarı en doğal haliyle şarabımıza yansıttık.

DOKUZ SEKİZ MÜZİK İNSANIN KANININ KAYNATIR

Trakya’nın dokuz sekizlik ritmi bu ilk seriye ilham verdi, şarabımız da hep muhabbete ve neşeye ilham olsun “dedi

Torununun ve Edirne çevresindeki üç nehirden biri olan  Arda nehrinin adından esinlenerek şarap butiğine  “Arda” adını veren Saç, daha sonra üreteceği şaraplara da  nehir isimlerini vermeyi  düşündüğünü söyledi. Saç,Edirnelilerin şen insanlar olduğunu bunun müzikte şenlik ritimlerine ise  dokuz sekizlik dendiğini belirterek” bu bir ritimdir dokuz sekizlik insanları canlı tutan canlandıran kanının kaynatan bölgemiz insanının yapısına has bir ritimdir o nedenle işyerimize bu ismi verdik” dedi

DSC_4781

 

 168 total views,  2 views today

Next Post

Borsa Seçimi Yılan Hikayesine Döndü

EDİRNE BORSA SEÇİMLERİ NE ZAMAN YAPILACAĞI BELİRSİZ Edirne ilçelerinin tamamında Ticaret Borsasının Genel Kurulları tamamlandı. Borsaların yeni yönetimleri belirlendi. Edirne Ticaret Borsası seçimleri ise geçen sonbaharda yapılması gerektiği halde bugüne kadar geciktirildi. Seçimin ne zaman yapılacağı bugüne kadar belli olmadı.  Borsa Seçimlerinde oy verecek delegeler seçimlerin geciktirilmesine bir anlam veremediklerini, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp