Domuzlar Süloğlu bölgesi için büyük tehlike

admin

Domuzlar Süloğlu bölgesi için büyük tehlike (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Süloğlu İlçesi CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun bölgesinin tarım kesimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Süloğlu bölgemizde domuzlar tarım kesimimiz için büyük tehlike oluşturuyor. Bu duruma devletimiz el atmalı. Daha önceleri Bulgaristan tarafında hudutlarda tel bulunmuyordu, şimdi sınırda tel örgü yapıldı. Domuzlar Bulgaristan’a çıkamıyor. Türkiye’de domuz eti yenmediği için avlanma da olmuyor. Bulgarlar domuz eti yedikleri için bizim ilçemizden bu ülkeye geçenler avlanıyordu.

Domuzlar Süloğlu bölgesi için büyük tehlike (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOMUZLAR TARLALARA BÜYÜK ZARAR VERİYOR  

Bizim bölgemizde domuzların tarlalara verdiği zarar çok yüksek. Tarlalarda mısır ayçiçeği bostan tarlalarına büyük zarar veriyor. Çiftçilerimizin bu zararları önlemeye gücü yetmiyor. Devletimizin bu konuda önlem alması gerekir. Bu yönde yetkililerimizden destek istiyoruz. Aksi halde tarlalarımızda domuz zararlılarından kurtulmamız mümkün değil. Tarlalara girdikleri zaman sürüler halinde girdikleri için tüm ürünleri yok ediyorlar” dedi.

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR’den Borsa'ya ziyaret

              Edirne Valisi Günay Özdemir Edirne Ticaret Borsası’nı (ETB) ziyaret etti. Ziyaret programında, Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca ve Meclis Üyesi Recep İriş hazır bulundu.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp