Döner Kavşak Çalışması Son Aşamada

admin

Edirne merkez Şükrü Paşa Mahallesinde Şükrüpaşa Caddesi  ile Şehit Cem-Dilay Kerman Caddesi ve  Mithat Vardar Caddesi ile Turan Dursun caddelerinin kesiştiği  noktada yapılması kararlaştırılan döner kavşak çalışmaları devam ediyor.

Bir süre önce Bahai Mezarlığı  yanındaki dört yol kavşağında Şükrü Paşa Mahalle halkı tarafından, toplanan imzalar ile trafik açısından tehlike yaratan kavşak için önlem alınması, döner kavşak yapılması istenmiş. Bu talep Şükrü Paşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı tarafından Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye iletilmişti.

DSC_0243

Mahalle halkının bu talebini olumlu karşılayan Başkan Sedefçi buraya kavşak yapılmasının bazı kişilerce engellendiğini belirterek, tüm bu engellemelere rağmen Bahai Mezarlığı yanında dört yolun birleştiği noktada döner kavşak çalışmalarına başlanacağını belirtmesinden sonra çalışmalara hız verildi.

ARAÇLAR SÜRAT YAPIYOR

Refüj çalışmalarının kısa süre sonra tamamlanmasından sonra hizmete açılacağı belirtiliyor. Lalapaşa ve Süloğlu yöresinden şehir merkezine seyreden araç sayısında artış ve araçların sürat yapması nedeniyle yol kavşağından trafik kazaları meydana geliyordu. Döner kavşağın yapılması ile yolda trafik akışının düzenli olarak yapılması sağlanacak.

Şükrü Paşa Mahalle Muhtarı Tasmalı, araç trafiği yoğun olan bu yola kavşak yapılmasının mahalle halkını mutlu ettiğini belirterek; “ Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi bugüne kadar taleplerimizi anında yerine getirdi. Kavşak yapılmasında da duyarlı davranarak çalışmalara başladı. Mahalle halkı adına Belediye Başkanımıza minnettarlığımızı belirtir. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim; “ dedi

DSC_0446 (10)

 

REFÜŞLERE GİREN ARAÇLARA ÖNCELİK TANINMALI

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu okulların da açılması ile Edirne’de trafiğin daha da yoğunlaşacağını belirterek; “ Şükrüpaşa mahallemizde Bahai Mezarlığı yanındaki dört yol kavşağı araç trafiği açısından önemli bir nokta haline geldi. Bu kavşakta trafik kazaları olmaya başladı. Bu kavşakta seyreden araçların geçiş üstünlüklerine dikkat etmedikleri için bu kavşakta küçük çaplı trafik kazaları oluyor. Edirne Belediyesi olarak bu kavşağa orta kaldırım yapılması planlandı. Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçinin talimatı ile burada döner kavşak yapılması kararlaştırıldı. Böylece trafik düzenliği sağlanmış olacak. Belediye olarak bu çalışma içindeyiz. Biz Edirne belediyesi olarak kentimizin bütün noktalarında trafik akışını ve diğer hizmetleri sağlamak için halkımızın hizmetindeyiz.

 

Trafikte en önemli olgu saygıdır. İnsanların birbirine saygılı davranmasıdır. Saygılı, eğitimli kurallara uyan bir Edirne halkımız da trafik kazalarını en aza indirecektir. Bu anlamda Şükrüpaşa mahallemizdeki orta kaldırım çalışmalarımız devam ediyor. Burada çok güzel bir döner kavşağımız olacak. Sürücülerimizin şunu bilmesinde yarar var. Döner kavşaklarda her zaman üstünlük kavşağa girendedir. Aksi halde kavşaklara dönen araçlar beklemek zorunda kalıyor. Böylece trafik sıkışıklığı yaşanıyor

DSC_0437

 171 total views,  2 views today

Next Post

TRAKYA BİRLİĞİN DEĞERİ

Bölgemizin, hatta ülkemizin en önemli çiftçi kuruluşu olan, ülkemizdeki 500 firma arasında yer bulan Trakya Birlik ayçiçeği üreticilerimizin en büyük güvencesi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Üreticilerimizin merakla beklediği  bölgemiz çiftçisinin ana geçim kaynağını oluşturan ayçiçeği alım fiyatı nihayet belli oldu. Bilindiği gibi ayçiçeği alım  konusu bir süredir  bölgemiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp