DP Genel Başkan Yardımcısı Kara’dan Değerlendirmeler

admin

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Fuat Kara, Edirne’de gündemi değerlendirdi.

Kara, birtakım siyasi çalışmalar yapmak üzere Edirne’ye geldi. Partisinin Edirne İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı yapan Kara, Demokrat Parti genel başkanlığından ayrılarak AK Parti’ye geçen Süleyman Soylu’yu eleştirdi. Parti ile Soylu’nun şu an mahkemelik olduğunu söyleyen Kara, “Arkadaşımızın partiye karşı kaybetti bir dava var. Yargıtay’da onay beklemektedir” dedi. Kara, Süleyman Soylu için şunları söyledi:

Partide geçmiş dönemde görev yapan genel başkanları da isim vermeden eleştiren Fuat Kara, “Parti, geçmişte yaşanan olaylar neticesinde bir genel başkan tarafından yatağa düşürüldü, bir genel başkan tarafından hasta vaziyette komaya sokuldu, bir genel başkan tarafından mezara konuldu, bir genel başkan da üzerine beton attı” dedi. Türkiye üzerinde stratejik oyunlar oynandığını iddia eden Kara, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Karşınızda bir devlet varsa, bir savaş varsa barış yaparsınız. Karşınızda eğer bir terör örgütü varsa siz devletsiniz, ülkesiniz. Barış sadece devletle ve milletle yapılır. Biz bin yıldır tek milletiz. Yapılması gereken şudur; PKK silahlarını teslim edecek, sınır dışına çıkmayacak. Olayların içersine karışmış olanlar da önce Türkiye Cumhuriyeti devletini kabul edecek ve teslim olacaklar. 5 sene sonra tekrar karşımıza başka bir isimle çıkacaklar. Zannetmeyin ki bu iş barıştır. Bu barış değildir. Bir kandırmacadır. Bu, Cumhurbaşkanlığı’nda yüzde 51’i bulma hedefidir. Başbakanın tek hedefi vardır o da yüzde 51’le Cumhurbaşkanı olmaktır. Onun için yüzde 7 olan Kürt toplumunun oyunu almak istiyorlar.”

BAŞBUĞ’A DESTEK ÇIKTI

Konuşmasının sonunda, tutuklu eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a da destek çıkan Kara, “Başbuğ’un içeride tutulmasının nedenini de çok iyi biliyoruz. Onun gibi onlarca genelkurmay başkanı feda eder bu ülke ama o bebek katilini sokağa çıkarmanıza müsaade etmez. Genelkurmay başkanımızın, generallerimizin içeride tutulmasının nedeni, terörist başına gerekçe hazırlamaktır” dedi.

Kara, daha sonra Edirne Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Saraçlar Caddesi’nde esnaf ziyareti yapan Kara daha sonra İstanbul’a gitmek üzere Edirne’den ayrıldı.AW000597

 161 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi’nden 23 Nisan Mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı , 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Demirkıran’ın mesajı şöyle;   “Türkiye Büyük Millet Meclisi, işgal edilmiş vatan topraklarını kurtarmak ve bu topraklar üzerinde bağımsız bir devlet kurmak üzere kurulmuştur. Bu hedefi gerçekleştirmek içinde; hâkimiyetin “kayıtsız-şartsız” millete ait olduğu prensibinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp