DR. ARDA: ARTIK DENİZ BİTTİ !

admin

Piyasalarda son günlerde yaşanan döviz kuru hareketliliği ile ilgili açıklamalar yapan DEVA Partisi İl Başkanı Dr. Kerem Arda; Çift haneli dolar, yabancıya çalışan bir sistem, milli paramız eriyor, yabancı için borsa, emlak kelepir hale geliyor, bu süreç sürdürülemez. Döviz kurundaki yükselmenin bizlere yine enflasyon ve hayat pahalılığı olarak döneceğini belirten Arda, enflasyonun da yine yüksek faiz olarak önümüze çıkacağını belirtti, acil olarak bu döngünün kırılması ve Merkez Bankası’nın asli görevini yapması gerektiğini ifade etti.
Bu süreç sebebi ile önümüzdeki süreçte yoksulluğun maalesef daha da artacağını, iş dünyasının maliyet baskısı sebebi ile sıkıntıya düşeceğini, ihracatçının dahi istikrarsız kur yüzünden önünü göremeyerek anlaşmalarını yapamayacağını, küçük yatırımcıların ise spekülatörlerin mağduru olacağını, kamu maliyesi ve ödemeler dengesinde ise tamiri mümkün olmayan hasarlar olacağının altını çizerek, artık deniz bitti, gemi karaya oturdu, ekonomi yönetimi acil olarak şapkayı önüne koymalı, milleti bu türbülanstan çıkarmalı diye konuştu.

 415 total views,  10 views today

Next Post

SARAYİÇİ’NE YAYA KÖPRÜSÜ

Edirne Belediyesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Kentin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Sarayiçi’ne ek köprü yapımı için start verildi. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kakava etkinlikleri ile binlerce vatandaşı ağırlayan Sarayiçi’nde yaya ulaşımını rahatlatmak için Konstrüksiyondan Yaya köprüsü yapımına başlandı. 1 Milyon 98 bin liraya mal olacak köprünün uzunluğunun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp