DR. ARDA: İKTİDAR DEĞİŞSE DE İHTİYAÇ SAHİPLERİ YARDIMLARA ULAŞACAK, KİMSE DEDİKODULARA İNANMASIN.

admin

DEVA Partisi, Sosyal Politikalar Eylem Planını kamuoyu ile paylaştı.
Eylem planı ile ilgili açıklamalar yapan İl Başkanı Dr. Kerem Arda, bir süredir DEVA Partisi olarak iktidarımızın ilk 90 ve 360 gününde uygulamaya koyacağımız politikaları, somut biçimiyle halkımızla paylaşıyoruz. İlk eylem planımızı tarım alanında duyurmuştuk.

Şimdi de sosyal politikalar eylem planımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Ülkemizi yönetenler israfın, lüksün ve şatafatın içinde yaşarken, emeğiyle geçinmeye çalışanlar aylık kiralarını ödemekte dahi büyük bir problem yaşıyor.

Biz DEVA Partisi olarak doğru sosyal politikaları, vatandaşlarımızın geleceği açısından hayati önemde görüyoruz.

Hedefimiz; devleti, gerçekten kimsesizlerin kimsesi haline getirmek. Yoksul yurttaşlarımıza asgari temel gelir sağlama sözünü şimdiden veriyoruz. Belli bir düzeyin altında geliri olan ailelere insanca yaşam imkânı sağlanacak.

Fısıltı gazetesiyle dolaşıma sokulan,‘İktidar değişirse yardımlardan mahrum kalırsınız’ dedikodusunun asılsız bir şaiyadan başka bir şey olmadığını vurgulamak istiyorum.

Sözgelimi, yoksul ailelere doğal gaz desteği, kömür yardımı gibi uygulamalar artarak devam eder.

Yeni doğan bebeklerin sağlıklı yetişmesini sağlamak amacıyla, bir yıl boyunca süt ve bebek maması başta olmak üzere her türlü ihtiyaç, destek olarak ailelere verilir.

Evde bakım aylığı alanların genel sağlık sigortası primlerini ödeyeceğiz ve geçmişe yönelik borçlarını da artık defterlerden sileceğiz.

EYT ile ilgili meselenin taraflarıyla detaylı bir görüşme trafiğini başlattık. Birden fazla çözüm seçeneği üzerinde şu anda çalışıyoruz.

DEVA Türkiye’sinde uzun süre çalışmak; emeklilikten kaçmanın bir yolu değil, daha parlak bir emeklilik hayatının vesilesi olacak.

Vatandaşlarımızın ne kadar uzun süre çalışırsa, emekli aylıklarının o kadar yüksek olacağı bir sistemi kurmuş olacağız. Sosyal devleti anayasada unutulmuş bir kavram olmaktan çıkaracağız diye konuştu.

 362 total views,  9 views today

Next Post

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI DEVAM EDİYOR

13 Eylül Pazartesi günü başlayan ve hafta boyunca devam edecek olan 34. Ahilik Haftası Kutlamaları programı kapsamında Edirne Vals Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ziyaret gerçekleştirildi. Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Yılın Ahisi Adnan Varsavaş, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne Esnaf ve […]