Dr. Hasan AKGÜN’e Edirneliler şükretmeli

admin

fikri_yalin_koseİstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr Hasan AKGÜN’ün on parmağında on marifet, çalışmada dur durak bilmiyor. Dile kolay 33 yıldan bu yana üstelik her yıl tam Ramazan ayının 24. Gününde Başkanın Edirne’ye düzenlediği turuna binlerce kadın katılıyor.

AKGÜN ile birlikte Edirne’yi ziyaret eden kadınlar o bildiğimiz turist rehberlerinin yönlendirdiği,  belli yerlere gitmesi önerilen, Edirne’ye pek yararı dokunmayan kadınlarda oluşmuyor onlar gibi değil . Büyükçekmece’den Edirne’ye gelişlerinde yanlarına hiçbir yiyecek almıyorlar.

Başkan AKGÜN’ün değişmeyen uygulaması bu. Kentimizi ziyaretlerinde çarşıya dağılarak bir yandan tarihi mekanları ziyaret ederken diğer taraftan istedikleri esnaflardan alışverişlerini yapıyorlar. Oruçlarını Edirne’de açıyorlar Selimiye’yi ziyaret ederek ibadetlerini yapıyor. Dua ediyorlar.  Daha sonra Büyük Çekmece’ye gidiyorlar.

Dr. AKGÜN’ün yaşamı belediyecilikle geçmiş kırk yılı aşkı süre belediyelerde hizmet vermiş.  Bu konuda öyle sanıyorum Türkiye’de bir rekora sahip. AKGÜN bu yılda yine Ramazan ayının 24. Günü olan Çarşamba günü 1800 kadın ile birlikte bir kez daha Edirne’ye geldi.

Belediye Başkanı AKGÜN’ün ifadesine göre bu yıl 3000 kadınla Edirne’ye gelmek istiyorlarmış.   Atatürk Hava alanında meydana gelen menfur terör saldırısı nedeniyle 800 bayan özür dileyerek Edirne’ye gelemeyeceklerini gelecek yıl muhakkak gelmek istediklerini ifade etmişler.

Belediye Başkanı AKGÜN böyle bir Edirne sevdalısı bu kenti Edirnelilerden çok seven biri.

AKGÜN, Edirne’ye gelmeleri öncesi Edirne esnafları kendisine telefonla ” Başkanım  bu yıl da gelecek misiniz “diye kendisini arıyorlarmış.  Zira, Büyükçekmeceli Bayanlar kentimize geldiğinde Edirneli esnafların yüzleri gülüyor. Büyükçekmeceli bayanlar ramazan ayında Edirne’ye gelen birçok turlarda olduğu gibi yiyeceğini içeceğini yanlarında getirmiyor.

Edirne esnafından alışveriş yaparak bayram öncesi biraz olsun yüzlerinin gülmesini sağlıyor.

Dr. Hasan AKGÜN gibi birkaç kafile ramazan ayında aynı yolu izlese Edirne esnafları adeta bayram edecek.

Belediye Başkanı AKGÜN belediye ziyaretinde Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ile yaptığı görüşmede belediyecilikle ilgili kendisinde uzun yılların birikimi olan deneyiminden de yararlanarak ders alınması gereken önerilerde bulundu.

Belediyeciliğin sadece yol kanalizasyon park yapmak olmadığını,  sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan, AKGÜN, Büyükçekmece gibi yurdun her bölgesinden farklı kültürlerdeki insanların bulunduğu bir büyük ilçede böyle uzun süre belediye başkanlığı yapması ancak halkın ihtiyaçlarına,  özellikle sosyal ve kültürel faaliyetlere önem vermesi onların nabzını tutması ile izah edilebilir.

AKGÜN,  halkın ilçe halkının ihtiyaçlarını çok iyi tanımlayan bir belediye başkanı. Edirne’de kaldıkları bir günlük süre içinde de ne kadar aktif, dinamik bir yönetici olduğunu görmeniz mümkün.

Belediye yetkililerinin Dr Hasan AKGÜN’den alması gereken çok dersler olmalı.

Edirneliden çok Edirne sevdalısı olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Edirne’ye yaptığı bu hizmeti nedeniyle ödüllendirilmeli.

Diğer iller de kendisinden örnek almalı. Belediye Başkanı AKGÜN  bu yıl 17.si yapılacak olan  66 ülkeden 1650 katılımcı ile gerçekleşen  4 kez dünyanın en  iyi festivali ödülü alan etkinliğe Edirnelileri de davet ediyor.

Belediyeler arasında destekler karşılıklı olmalı. Öyle sanıyorum ki bu yıl yapılacak kültür sanat festivaline Edirne’den basın mensupları da dâhil geniş bir katılım gerçekleşir.

Ben kendi payıma Büyükçekmece festivaline katılıp oradaki etkinlikleri Edirne’de duyurmak başkanımıza Edirneli olarak destek vermek isterim.

Birçok akrabamın bulunduğu bu İstanbul ilçesi Hasan AKGÜN’ün belediye başkanlığı döneminde ilçenin modernleşmesi yanında kültür ve sanat faaliyetleri ile çok başarılı bir ilçe haline geldi.

Değerli, sempatik ve dur durak bilmeden çalışan, her engeli aşmasını bilen muhalefet partiye mensup bir belediye olmasına rağmen bunu başaran Dr. Hasan AKGÜN Başkanı bu başarısı ve Edirne ekonomisine katkıları nedeniyle kendi adıma bir kez daha kutlamak ister ülkemizde Hasan AKGÜN’lerin sayılarının daha artması dileğimi sunarım.

 71 total views,  2 views today

Next Post

ALS hastaları ve sıcaklar

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi nöroloji uzmanı Dr. Özlem Birgili, ALS hastalarının yaz aylarında dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.                 AmiyotrofikLateralSkleroz (ALS)  aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak bilinmektedir.  ALS merkezi sinir sisteminde, omurilikte ve beyin sapında motor nöron hücrelerinin (nöronların kaybından) […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp