Drama ve tiyatro kursunu katılanlar sertifikalarını aldı

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin Kültür ve Eğitim Etkinlikleri kapsamında düzenlediği drama ve tiyatro kursuna katılanlara sertifikalarını verdi. Gürkan, modern bir kent olma yolundaki en büyük adımlardan birinin de sanat olduğunu söyledi.

drama-ve-tiyatro-kursunu-katilanlar-sertifikalarini-aldi-4

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği 14. Dönem Tiyatro, 2. ve 3. Dönem Drama Kursu’na katılan kursiyerler Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Başkanlık Makamı’nda bir araya geldi.

drama-ve-tiyatro-kursunu-katilanlar-sertifikalarini-aldi-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’yi sanat ve kültür şehri yapabilmek için yola çıktıklarını anlatan Gürkan, bir toplumun gelişebilmesi için sanatın ve sanatçının önemine değindi. Sanatla uğraşmanın, sanatla yoğrulmanın hem kişiyi hem de yaşadığı topluma büyük bir katkı sağladığını ifade eden Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak drama ve tiyatro kurslarına devam ediyoruz. Şu anda restorasyonu devam eden Eski Elektrik Fabrikası’nı Nikah Salonu ve Kültür Merkezi haline getireceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz burada sanat ile bir araya gelecek, tiyatro ile yoğrulacak” dedi.

drama-ve-tiyatro-kursunu-katilanlar-sertifikalarini-aldi-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Gürkan, daha sonra kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Bu arada Edirne Belediyesi’nce yeni dönem kursu açıldı. Kursa katılmak isteyenlerin 28 Eylül 2016 Çarşamba Günü Saat. 18.30’da ve 20 Eylül 2016 Perşembe Günü Saat 18.30’da Edirne Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenecek olan toplantılara katılması gerektiği bildirildi.

 

drama-ve-tiyatro-kursunu-katilanlar-sertifikalarini-aldi-1

 62 total views,  2 views today

Next Post

İnsanlar doğruları savunmaktan çekinmemeli

           Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Can Dündar Suskunluk Sarmalı adındaki köşesinde  bugün toplumumuzun yapısına oldukça uyan bir konuya değinmiş. Dündar yazısında Alman Siyaset Bilimcisi  Elisabeht  Noelle  Naumann’ın Suskunluk Teorisini 1970  yılında  geliştirdiğini belirtiyor; Bilimcinin söylediği şu. Eğer savunduğunuz fikir toplumun genelinde kabul görmüyorsa onu söylemekten vazgeçersiniz. Çünkü herkes içinde yaşadığı  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp