Düğünlerini demokrasi nöbetinde yaptılar

admin

Düğünlerini demokrasi nöbetinde yaptılar (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde demokrasi nöbetine katılan gelin ve damat davul zurna eşliğinde roman havası oynayarak düğünlerine Adalet Meydanında devam ettiler.

15 Temmuz’da yaşanan kanlı darbe girişiminin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Uzunköprü’de de başlatılan  ‘ Demokrasi Nöbeti’ Adalet Meydanında ilk geceden beri devam ediyor. Düğün salonunda düzenlenen düğün merasiminin ardından Adalet Meydanında yapılan ‘ Demokrasi Nöbetine’ katılan Trakyalı çift Aslıhan ve Talha Atalay, gelinlik ve damatlıkla darbe girişimini protesto etmek için düğün törenlerine davul zurna eşliğinde burada devam ettiler. Nöbete katılan vatandaşlarla birlikte roman havaları ve halaylar çeken Atalay çifti, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Düğünlerini demokrasi nöbetinde yaptılar (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbe girişiminin yaşandığı ilk geceden itibaren eşiyle birlikte meydanlarda olduğunu belirten damat Talha Atalay, “Darbe girişiminin ardından eşimle birlikte her gece Adalet Meydanı’na gelerek nöbete katıldık. Düğün günü de nöbete devam etme kararı verdik. Düğün salonunda düzenlenen merasimimizin ardından yakınlarımızla beraber konvoy halinde Adalet Meydanına geldik ve düğün törenimize davul zurna eşliğinde burada devam ettik” dedi.

 

 68 total views,  2 views today

Next Post

ETSO'da 3. Dönem Uygulamalı Girişimcilik eğitimi mülakatları tamamlandı

              Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2016 yılında açılması planlanan  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin üçüncüsü 15-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. ETSO  ve Edirne KOSGEB Hizmet İl  Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne başvuruların yoğun olması üzerine adaylar için mülakat düzenlendi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp