Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne’de toplandı

admin

Ayçiçeği sektörünün dünyadaki sözcüsü konumundaki merkezi Paris’de olan Dünya Ayçiçeği Derneği Yönetim Kurulu 16 Şubat Pazartesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya nın başkanlığında Edirne de toplandı. Toplantıya, İtalya dan Prof. Dr. Gian Paolo Vannozzi , Sırbistan dan Dr. Vladimir Miklic ve Prof. Dr. Stevan Masirevic, Romanya dan Dr. Maria Pacureanu, İspanya dan  Dr. Leanordo Velasco ve Fransa dan Dr. André Pouzet ve  Dr. Felicity Vear katıldı. Dernek üyeleri önce Trakya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Rektör Prof Dr Yörük; Dünya Ayçiçeği Konferansının 2016 yılında Edirne’de Trakya Üniversitesi bünyesinde yapılacak olmasında büyük mutluluk duyduğunu ve her konuda bu konferansı destekleyeceklerini bildirdi. Daha sonra Yönetim Kurulu, Edirne Ticaret Borsasını ziyaret ederek Borsa Başkanı Özay ÖZTÜRK den borsa çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne'de toplandı (2)

 

 

 

 

 

Başkan Doç. Dr. Yalçın Kaya, Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne’de ilk defa toplandığını ve Ülkemizde ilk defa düzenlenecek Dünya Ayçiçeği konferansının 29 Mayıs – 3 Haziran 2016 da Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde yapılacağını, dünyanın değişik yerlerde yetişen ayçiçeği hibritlerinin ve yeni teknolojilerinin yer alacağı bir gösteri tarlasının düzenleneceğini” vurguladı.

Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne'de toplandı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Doç. Dr. KAYA “Ülkemizin ayçiçeği başkenti Edirne’de 2016 yılında Trakya Üniversitesi ve Dünya Ayçiçeği Derneği olarak ortaklaşa düzenlenecek bu konferansa, dünyanın değişik ülkelerinde 600-700 civarında katılımcının beklendiğini, 5 gün sürecek bu konferansın ülkemize, bölgemize ve şehrimize çok önemli tanıtım katkısının yanında, Edirne ye 1 milyon TL civarında direk nakit girdi sağlayacağını, Trakya Üniversitesi olarak geçen yıl düzenlenen Balkan Tarım Kongresinden sonra, uluslararası alanda şehrimizde yapılacak olan ikinci büyük tarım toplantısının bir tarım, tarih ve turizm kenti olan Edirne ye her anlamda katkı yapacak olmasının haklı gururunu taşıdıklarını” belirtti.

Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne'de toplandı (4)

 

 

 

 

 

Dünya Ayçiçeği Derneği Edirne'de toplandı (1)

 5 total views,  2 views today

Next Post

Değirmendereli’den icraatın içinden programı

CHP Edirne Millitvekili Kemal Değirmendereli Acar tesislerinde düzenlediği toplantıda  bugüne kadar  yaptığı çalışmaları gündeme taşıdı. Toplantıya   CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, genellikle bayanlardan oluşan çok sayıda vatandaş katıldı. Değirmendereli  yaptığı konuşmada   her altı ayda bir Türkiye Büyük Millet Meclisinde  yaptığı çalışmalar konusunda Edirnelilere bilgi vereceği […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp