Dünya Ayçiçeği Derneğinden EKYDD ziyareti

admin

Ayçiçeği sektörünün dünyadaki sözcüsü konumundaki merkezi Paris’de olan Dünya Ayçiçeği Derneği Yönetim Kurulu 16 Şubat Pazartesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Yalçın Kaya nın başkanlığında EKYDD ‘yi ziyaret etti..Ziyarete , İtalya’ dan Prof. Dr. Gian Paolo Vannozzi , Sırbistan’ dan Dr. Vladimir Miklic ve Prof. Dr. Stevan Masirevic, Romanya dan Dr. Maria Pacureanu, İspanya dan  Dr. Leanordo Velasco ve Fransa’ dan Dr. André Pouzet ve  Dr. Felicity Vear katıldı. Dernek üyelerinin ziyaretinden memnun olan EKYDD Başkanı Selahattin Pınar; Dünya Ayçiçeği Konferansının 2016 yılında Edirne’de yapılacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, dernek üyelerine teşekkür etti.

Dünya Ayçiçeği Derneğinden EKYDD ziyareti     (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Yalçın Kaya ve yönetim kurulu EKYDD ‘nin Edirne’de başarılı çalışmalara imza  atan bir dernek olduğunu belirterek,böyle bir derneği ziyaret etmelerinden duydukları memnuniyeti ve yakın ilgi gördüklerinden dolayı misafirpervergilleri için Selahattin Pınar’a teşekkür ettiler.Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç. Dr. KAYA “Ülkemizin ayçiçeği başkenti, Edirne’de 2016 yılında Trakya Üniversitesi ve Dünya Ayçiçeği Derneği olarak ortaklaşa düzenleyeceği  konferansa, dünyanın değişik ülkelerinden 600-700 civarında katılımcının beklendiğini, 5 gün sürecek bu konferansın ülkemize, bölgemize ve şehrimize çok önemli tanıtım katkısının yanında, Edirne ye 1 milyon TL civarında direk nakit girdi sağlayacağını, Trakya Üniversitesi olarak geçen yıl düzenlenen Balkan Tarım Kongresinden sonra, uluslararası alanda şehrimizde yapılacak olan ikinci büyük tarım toplantısının bir tarım, tarih ve turizm kenti olan Edirne ye her anlamda katkı yapacak olmasının haklı gururunu taşıdıklarını” belirtti.

Dünya Ayçiçeği Derneğinden EKYDD ziyareti     (2)

 200 total views,  2 views today

Next Post

Dinar; ''Sağlık Turizmi Edirne için çok önemli”

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni göreve başlayan İl Sağlık Müdürü Dr. A. Muhsin Kişioğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.               Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, 2. Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp