DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

admin

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Sertan Deniz, 12 Mayıs “Dünya Hemşireler Günü” ile alakalı gazetemize açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Deniz, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Hemşirelik insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslektir. Halkın sağlığını korumak ve geliştirmek hemşirelerin en önemli görevleri arasında bulunmaktadır.  Toplum sağlığı anlayışıyla hizmet veren hemşirelerimiz sağlığın en önemli paydaşları arasındadır.

Covid-19 salgınında, tüm dünyada hemşirelik mesleğinin ne kadar vazgeçilmez olduğu, ülkelerin salgınlara karşı savaşı kazanamayacağı, hedeflerine hemşireler olmadan ulaşamayacağı anlaşılmıştır.

Sağlık sektörünün her zaman vazgeçilmezi konumunda olan hemşireler, pandemi sürecinde, her türlü riski göze alarak, hasta başında yaşamlara dokunmuş ve her zaman olduğu gibi yine sağlık ordusunun en ön saflarında yer almışlardır.

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, ‘önce insan’ diyerek, halka hizmeti şiar edinmiş, sonsuz sabır, özveri ve itina ile çalışan, toplumumuzun sağlığına kavuşması için mücadeleye devam eden, sağlık sisteminin her zaman vazgeçilmezi olduğunu hissettiren, tüm hemşire arkadaşların “12 Mayıs Dünya Hemşireler” gününü en içten dileklerimle kutlarım.”

 166 total views,  8 views today

Next Post

CHP'DEN DEMİRCİLER ODASI’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ"

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı beraberinde İl Başkan Yardımcıları Anıl Buğra Çetin, Murat Aran ile birlikte Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Odası’nı ziyaret edip, Oda Başkanı Birol Özbaş ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tebrik mesajını içeren mektubu ilettiler. Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Oda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp