Dünya Kanser Günü

admin

4-Şubat Dünya kanser günü nedeniyle T.Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Kütüphanesinde. Bir basın toplantısı düzenlendi.

balkan onkoloji hastanesi edirne

Kanser konusunda açıklama yapan T.Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç.Dr İrfan Çiçin, yaptığı konuşmada, kanserin asrımızın en ölümcül hastalıkların başında geldiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tıp alanı içinde içersinde her iki ve üç ailenin birinde kanserli hasta bulunmaktadır. Bu bir halk sağlığı problemidir. Onkoloji alanında hekim sayısının yeterli olmaması tıpta sömürüye çok açık bir imkan da oluşturmaktadır. Daha sonra kanser hastalığı nedenleri hakkında bilgi veren İrfan Çiçin,Sigaraya bağlı nedenlerden kanserde ölüm oranı %50’yi bulmaktadır.

balkan onkoloji hastanesi edirne (2)

Bu ölüm nedenlerini ilk sırasında yer almaktadır. Bir diğer kanser neden ise beslenme kalitesinden kaynaklanmaktadır. Bu arada genetik miraslı kanserlerle de karşılaşılmaktadır. Sigara Çernobil felaketinden kanser açısından daha tehlikelidir.6, Sigara Çernobil’in zararından daha fazla kanser etkisi yaratır. Sigaranın Light olması veya filtreli olması kanser riskini kesinlikle etkilemez.

balkan onkoloji hastanesi edirne (4)

Çernobil felaketinin etkisi ile tiroit kanser vakalarında artış gözlenmektedir. İnsan ömrünün artması ile birlikte kanser olayları artış göstermektedir. Erken teşhis kanser hastalığının önlenmesinde çok önemli bir etkendir. İnsanlarımızın mevsimlik gıdaları tüketmesinde kanserin önlenmesinde önemli bir etken olur” diyen İrfan Çiçin,” T.Üniversitemiz Tıbbi Onkoloji Bilim Dalında Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biridir. Yılda 19 bin poliklinik hizmeti verilmektedir. Yurt dışından Kanser tedavisi için gelen hastalarımız da var. Hastanemiz her geçen gün daha kaliteli hizmet vermektedir.


balkan onkoloji hastanesi edirne (1)
balkan onkoloji hastanesi edirne (3)
balkan onkoloji hastanesi edirne (5) balkan onkoloji hastanesi edirne (6) balkan onkoloji hastanesi edirne (7) balkan onkoloji hastanesi edirne (8) balkan onkoloji hastanesi edirne (9) balkan onkoloji hastanesi edirne (10) balkan onkoloji hastanesi edirne (11)

 

 

 

 247 total views,  2 views today

Next Post

Hudut Gazetesi 44 yaşında

2 Şubat 1970 yılında Doğan Şuta tarafından kurulup yayın hayatına başlayan Hudut Gazetesi 44.Yılını kutladı. 1994 Yılında Gönül Uyanıktır’ın imtiyaz sahipliğine geçen Hudut Gazetesi 44.Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor. Edirne Ajans Medya Gurubu olarak Hudut Gazetesinin 44. Yılını kutlar Gazete çalışanlarına başarılar dileriz.    248 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp