Dünya Lideri Erdoğan Edirne’ye geliyor

admin

AK Parti Edirne İl Binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe;  “Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Şubat Cumartesi günü Edirne’de gerçekleşecek olan mitinge katılacağını söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın ziyareti, Edirne’nin önümüzdeki süreçte geleceğini değiştirecek.”

Akmeşe; “Edirne Belediye Başkan Adayımız Koray beyin aday tanıtım töreninde sayın Cumhurbaşkanımız ile orada bir diyaloğumuz olmuştu. En son 2014 seçimlerinde Edirne’ye gelen Sayın Cumhurbaşkanımızı Edirne’ye davet ettik ve beklenen haber geçtiğimiz hafta geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız Cumartesi günü Edirne’ye geliyor. Bu haber bizi çok mutlu etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın Edirne’yi çok sevdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Parti kurulduğundan beri Edirne’yi hiçbir şekilde ihmal etmedi. Her ay yaptığımız il başkanları toplantısında da mutlaka Edirne ile ilgili bizden bilgi alıyor. Edirne’ye özel bir sevgisi var. Edirne onun için çok ayrıcalıklı bir il. Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı, partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 16 Şubat 2019 Cumartesi günü Selimiye Meydanında Edirnelilerle buluşuyor.  Bakın bir Dünya liderini Edirne’de ağırlayacağız. Ben bütün vatandaşlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın mitingine davet ediyorum. Çok coşkulu bir şekilde karşılamaya davet ediyorum.  Cumhurbaşkanımızın Edirne ziyareti , Edirne’nin önümüzdeki süreçte geleceğini değiştirecek. Edirne’de ki sorunları Sayın Cumhurbaşkanımız ile burada birebir paylaşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Edirne’nin bütün sıkıntı ve sorunlarını paylaşacağız. Buna göre çalışma yapıyoruz.  Bizde bu seçim sürecinde inşallah mahcup olmamak istiyoruz. Biz Edirne’yi de artık AK Parti Belediye başkanı ile tanıştırmak istiyoruz.” Dedi.

“Biz 90’lı yılların belediyeciliğini Edirne’de yaşıyoruz.”

90’lı yılların belediyeciliğinin artık son bulduğunu belirten Akmeşe; “Edirne’nin  artık Çöp, çamur, çukurla anılan bir il olmaması lazım. Bugün Edirne’nin hangi sokağına gitseniz, bırakın artık altyapıyı, üstü de aynı vaziyettedir. Biz 90’lı yılların belediyeciliğini Edirne’de yaşıyoruz. Edirneliler bunu hak etmiyor. İnşallah 31 Mart’ta Edirne bu makus talihini yenecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bütün teşkilatlarımız sahada var gücüyle çalışıyorlar.” Dedi.

Ak Parti’nin teşkilatlarını ve adaylarını Edirne’nin her yerinde vatandaşın gördüğünü ifade eden Akmeşe, “Edirne ve tüm ilçelerinde beldelerde dahil olmak üzere AK Parti camiası tüm teşkilatlarıyla beraber büyük bir çalışma içindedir. 

AK Parti ile MHP Edirne’de ittifak yapacak mı?

AK Parti ile MHP’nin Edirne’de ittifak yapacağı haberlerine de açıklık getiren Akmeşe; “MHP ile Cumhur ittifakını Edirne’de sürdürmek istiyoruz. Cumhur ittifakı masa başında kurulan bir ittifak değildir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra milletin istediği bir ittifaktı ve bu ittifak o günden beri de samimi bir şekilde devam ediyor. O süreçte de biz MHP İl Başkanı ve teşkilatları ile sık sık bir araya gelmeye devam ettik. Bu süreçte de bir araya geldik. Neler yapabiliriz diye hep birlikte tartıştık. Burada son kararı Sayın Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli verecek. Geçen hafta içinde de bu konuyla ilgili bir toplantı yapıldı. Gönlümüz MHP ve MHP’li kardeşlerimizle beraber bu Yerel Seçimlerde ittifak halinde bir arada yürümek. Ondan sonrası çok önemli değil” dedi.

cof

 

 293 total views,  2 views today

Next Post

CHP Adaylarını Tanıttı "Biz söz verdik Martın Sonu Yine Bahar olacak”

  CHP Edirne Aday Tanıtım toplantısı Margi Otel toplantı salonunda gerçekleşti.  Salonu dolduran binlerce kalabalık Aday Tanıtım toplantısında müthiş bir atmosfer oluşturdu. “Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını tüm belediyelerimize dikmeye söz verdik” Aday tanıtım toplantısına Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp