Dünya öğrencileri bir araya geliyor

admin

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan yaptığı açıklamada “Türkiye genelinde yapılacak olan 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması bu sene TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ortaklığında yapılacak.

AFISLER_SPONSOR_TURKIYE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Eski Camii önünde çadırlar kurulacak ve Edirne’ de öğrenim gören uluslar arası öğrenciler kendi yerel kıyafetlerini giyerek ülke stantlarını ziyaret edecek olan ziyaretçilere masalarda yerel ürünler, eşyalar ve resimlerle ülkelerini tanıtacaklar. Sloganın “Dünyanın Rengi Türkiye’nin Misafiri” olduğunu belirterek şunları kaydetti; “9-10-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz bu programda Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Yunanistan, Afganistan, Azerbaycan, Endenozya, Fas, Filistin, İran, Kazakistan, Kenya, Komorlar, Malavi, Moritanya, Somali, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Türkmenistan, Yemen, Bosna Hersek, Kamerun ve Moldova ülkelerinin tanıtımı yapılacak. Biz diyoruz ki, 1 günde Edirne’ de 26 Ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Tüm halkımızı bekliyoruz. Ayrıca Edirne’de yapılan bu öğrenci buluşmasının ardından 16 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonunda toplu kapanış programı yapılacak. Bu programa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan katılacak otobüslerle öğrencilerimizi, gençlerimizi bu programa götüreceğiz.” dedi.

 

 

 100 total views,  5 views today

Next Post

Kentimizi tanıtmada yeterli değiliz

Baharın aylarının gelmesiyle birlikte tarihi kentimiz Edirne turistlerle dolup taşıyor. Edirne sokaklarında yerli halkımızdan çok turistleri görüyoruz. Bazıları dünyanın çeşitli ülkelerinden kentimizin güzelliklerini görmek amacıyla geliyor. Bazıları ise yurdumuzun çeşitli illerinden düzenlenen turlarla Edirne’mize gelip gün boyu tarihi ve turistlik yöreleri geziyor. Gelenlerin büyük bölümü ihtiyaçlarını burada karşılıyor, lokantalarda yemek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp