“Dünya Okuluna Kabul Sınavı” büyük İlgi Gördü

admin

Bahçeşehir Kolejinde eğitim almak isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Dünya Okuluna Kabul Sınavı”na Edirne başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden de çok sayıda öğrenci katıldı.

9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olan “Dünya Okuluna Kabul Sınavı” 14 Mart 2015 Cumartesi günü Türkiye genelinde tüm Bahçeşehir Koleji kampuslarında aynı anda uygulandı. Sınava katılan öğrenciler Bahçeşehir Kolejinin öğrencisi olmak ve ayrıcalıklı eğitiminden yararlanmak için sınav verdi.

“Dünya Okuluna Kabul Sınavı” büyük İlgi Gördü (1)

 

 

 

 

 

 

 

Sınav esnasında velilere okulu tanıtmak ve okulda yapılan çalışmaları anlatmak için bir sunum yapan Özel Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun YİĞİTSOY, öncelikle sınava gösterilen yoğun ilgiden çok memnun kaldıklarını belirtti. Bahçeşehir Kolejli olmanın ayrıcalıklarını, “YGS-LYS Tam Hazırlık Sistemi” nin tüm detaylarıyla hazır olduğunu bu sunumda velilerle paylaştı. Ayrıca “Mavi Kurdele” (Eğitimde Mükemmellik) Ödülü’nü kazanan ilk okul olan; akademik, bilim, sanat ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası başarılara imza atan Bahçeşehir Kolejlerinin üst düzeyde hizmet verdiğini söyleyen YİĞİTSOY, Bahçeşehir Koleji olarak hedeflerinin dünya ile yarışan bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Ayrıca konuşmasında şunlara da yer verdi: “‘Dünya Okulu’ sloganıyla eğitim sektöründe dikkatleri üzerine çeken kolejimizin sunduğu eğitim olanaklarıyla da adından her geçen gün daha fazla söz ettirmesinin gururunu yaşıyoruz. Kişiye Özgü Öğretim Modeli ve Mentor Öğretmenlik uygulamaları okulumuzun tercih sebeplerinden en önemlileri arasında yer almaktadır. Yetkin kadromuz ve güler yüzlü eğitim anlayışımız da takdir toplayan bir diğer önemli özelliğimizdir. Tüm bunların yanı sıra Edirne Televizyonu tarafından düzenlenen ödül töreninde ‘Yılın En İyi Eğitim Kurumu’ ödülünü almamız da eğitim-öğretime verdiğimiz önemin bir kanıtıdır. “  Aysun YİĞİTSOY, geldikleri için tüm velilere ve öğrencilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

“Dünya Okuluna Kabul Sınavı” büyük İlgi Gördü (2)

 17 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de neden olmasın

CHP Edirne milletvekili aday adaylarından 17 aday adayı arısında üç kadın milletvekili aday adayı var. Kadın aday adayları da bu seçimde “biz de bu yarışta erkeklerle birlikte varız” diye yola çıktılar. Gönül isterdi ki kadın adaylarının sayıları daha çok olsaydı.             Edirne çağdaş, demokrat ve Avrupa kapısında bir kent olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp