Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği

admin

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (5)

 

 

 

 

 

 

Otizm Farkındalık günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi.  Edirne Belediye Başkanı, Recep Gürkan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan  Sağlık Müdürü  Muhsin Kişioğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak BelediyeBaşkanı Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu Edirne OÇEM Müdürü Serhat Kara Edirne Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri okul müdürleri sivil toplum kuruluşları  öğrenciler ve halk katıldı. 25 Kasım’da   başlayan  tören korteji  Saraçlar Caddesini takiben Atatürk Anıtı önüne geldi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (6)

 

 

 

 

 

 

 

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gürkan  Şunları kaydetti, “ Geçen yıl otistik gününde Mihmet ile bir anlaşma yapmıştık. Dedi ki, birdahi seçimlerde ben senin karşına  rakip olarak çıkıp belediye başkanı olacağım. Ben kendisine okadar beklemeye gerek yok.Belediyeye gidip koltuğa atıurduğunda emri verirsin dedim. Mehmet telefonu kaldırıp bana park ve bahçeler müdürünü bağlayın dedi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (2)

 

 

 

 

 

 

 

Şraya park şuraya çocuk oyun gurubu talimatın verdi. Kendisine başkanlık nedir dedim. Çok güzel dedi. Bur süre sonra geldiana şuraya buraya borcumuz var nasıl yapalım dedi  . bana geç yerine otur dedi. Otizm farkındalığın yanındayız. Bu 23 nisanda Şükrüpaşa mahallesinde 5000M2’li bir çocuk  sokağı açıyoruz. Burasının adını da “ Özgür  Çocuğu adını koyacağız ”Burası Edirne’nin en büyük çocuk oyun alanı olacak” dedi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha  sonra konuşan Otizm derneği başkanı Hülya Akbulut.  Bez Edirne Otizm Derneği olarak, Elimizden geldiğince Edirne’de otizm farkındalığı yaratmayı amaçlıyoruz Bu ailere arasında  eşit olmak  buna destek olmak demektir. Törene katılanlar buna destek veriyorsunuz demektir. Bizi desteklediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” diuye konuştu

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (1)

 

 

Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği (3)

 

 135 total views,  2 views today

Next Post

CANIM’dan” suların ötesi “ şiir etkinliği

                Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyesi ve Balkan Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Canım’ın Rumeli müziği eşliğinde sunulan şiir dinletisine T.Ü Rektör Yardımcısı Süleyman Pişkin T.Ü Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp