Dünya şampiyonu Yasemin Adar kimsesiz çocuklar icin yarıştı

admin

Trakya Birlik güreşçisi olarak, 2017 yılında Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda finalde Vasilisa Marzaliuk’u 5-4’lük skorla mağlup ederek Dünya şampiyonu olan Yasemin Adar, ATV’de yayınlanan ve Murat Yıldırım’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak ister”e yarışmacı olarak katıldı.

“Kim Milyoner Olmak ister” Yeni Yıl özel programında kimsesiz çocuklar için yarışan Dünya şampiyonu Yasemin Adar, yarışmada sorulan sorulara verdiği doğru cevaplarla başarılı bir performans sergiledi.

Yarışmanın 30.000 TL değerindeki 8. Sorusunu yarı yariya joker ve çift cevap hakkını kıllanarak geçen Dünya Şampiyonu  Adar’a en büyük destek 60.000 TL değerindeki 9.soruda hocası olan, Edirne’nin sevilen ismi T.Ü. Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunun Kurucu Müdürlüğü görevini uzun süre başarıyla yürüten Prof.Dr. İlhan Toksöz”den geldi.

Başarılı güreşçi 60.000 TL değerindeki 9.soru olan “2009’da Nijerya’da gerçekleşen bir silahlı soyguna karıştığı şüphesiyle tutuklanan ve soruşturma tamamlana kadar göz altında tutulan havanın türü nedir?” Sorusunda son joker hakkı olan telefon hakkını kullanmak istediğini belirterek, Edirne Spor Yöneticiliği Bölüm başkanı ve Kırkpınar ve Değerleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.İlhan Toksöz”ün aranmasını istedi. Telefonla programa bağlanan Prof.Dr. Toksöz kendisine yöneltilen soruyu ikiletmeden doğru söyleyerek (dogru cevap:  Keçi) Adar’ın 60.000 TL kazanmasını sağladı.

Yarışmanın, 125 bin lira değerindeki 10.sorusunda, dogru cevabı bilmesine rağmen yanlış olacağı endişesiyle yarışmadan çekilmek istediğini ifade eden Adar, 60.000 TL kazanarak, aldığı ödülü kimsesiz çocuklara hediye ettiğini ifade etti. Başarılı Dünya şampiyonu Yasemin Adar’ın bu davranışı kamuoyunda büyük takdirle karşılandı.

 

 232 total views,  5 views today

Next Post

Vali Canalp muhtarlarla buluşmaya devam ediyor

Son kararname ile Edirne Valiliğine atanan Vali Ekrem Canalp,mahalle ve köy muhtarlarıyla buluşmaya devam ediyor. Uzunköprü mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Canalp, köylerin sorunlarını dinleme fırsatı da buldu. İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tunca Konferans Salonu’nda Edirne Valisi Ekrem Canalp ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp