Dünyadaki Sorunlar Ve Beklentiler Konferans Düzenlendi

admin

Meriç İlçesi Belediye Salonunda düzenlenen konferansta. ” Dünya’daki ve bölgemizdeki gelişmeler sorunlar ve beklentiler” gündeme getirildi. Toplantıya Meriç Kaymakamı Mehmet Emrullah Karaman, Belediye Başkanı Erol Dibek, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü İlhan Toksöz, Meriç İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Çakırlar. Okul müdürleri ve diğer davetliler katıldı Konferansa konuşmacı olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr Hüseyin Bağcı katıldı. İlk olarak söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çakırlar konferansa davet edilerek gelen başta Hüseyin Bağcı olmak üzere tüm konuklara teşekkür etti ve bu toplantının yararlı olması dileğinde bulundu.

hüseyin çakırlar

Daha sonra kürsüye gelen Hüseyin Bağcı“ konuşmasında Ülkemiz ve çevremizdeki siyasi sorunları gündeme taşıdı. Bağcı Meriç’te konuşmasının neden önem taşıdığını belirterek şunları söyledi; “ Ben Uzunköprülü olmama rağmen Meriç ilçemize fazla gelme imkanım olmadı. Karşımızdaki farklı bir kitle var. Buradaki konuşmamı Üniversitede yaptığım gibi yapmayacağım. Ben bugüne kadar bir çok ülkede konferanslara katıldım. Benim burada yapacağım konuşmalara katılmak zorunda değilsiniz. Ben sizlere dünyanın nereye gittiğini, gelişen olayları nakledeceğim. Ülkeler başkalarını suçlarken dönüp aynaya bakmaları gerekir. Bütün toplumlar çevrelerine güzel görünmek isterler, iyi yaşamak isterler insan yaşamı ile devletlerin yaşamı arasında fazla fark yoktur.

hüseyin çakırlar meriç konferans2

Dünyada yaşam üç temel üzerinde odaklanıyor. Huzurlu bir ortam, ailelerin çocuklarını okula gönderebilecekleri bir çevre ve sağlık.Bütün devletler kendi vatandaşlarına daha iyi yaşam sürdürmek için uğraşırlar.Hiçbir devlet vatandaşına kötülük yapmak için kurulmaz.Ben gezdiğim yerlerde edindiğim izlenimlerimi ülkemizi ilgilendiren konuları Türkiye’nin en batı noktasında sizlerle paylaşacağım.” Diyen Bağcı konuşmasında daha sonra çevremizde ve ülkemizdeki siyasi gelişmeler konusunda bilgi verdi. Bağcı konferansta kendisine yöneltilen soruların kendisini şaşırttığını çok kaliteli soruların sorulduğunu belirterek bundan mutluluk duyduğunu söyledi..


hüseyin çakırlar meriç konferans
hüseyin çakırlar meriç konferans3 hüseyin çakırlar meriç konferans4 hüseyin çakırlar meriç konferans5 hüseyin çakırlar meriç konferans6 hüseyin çakırlar meriç konferans7 hüseyin çakırlar meriç konferanskpk

 

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nin Sorunlarını Günşen Çözecek

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, 10 Mart 2014 Pazartesi günü tanıtım çalışmaları kapsamında Edirne Lisesi, Atatürk Ortaokulu, İnönü İlkokulu ve İsmail Güner İlkokulu’nda bulunan öğretmenleri ziyaret etti. Sabuni Mahallesi Muhtarı Timur Erdoğan ile görüşerek mahalle sorunlarını dinledikten sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu. Gün sonunda Günşen, Mustafa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp