“DÜNYAMIZ AĞLAMASIN” PROJESİ SONA ERDİ

admin

DSC02723“DÜNYAMIZ AĞLAMASIN” PROJESİ SONA ERDİ

Edirne Valiliği Genç Gönüllüler Grubu’nun “Dünyamız Ağlamasın” projesin faaliyetleri 1 Şubat 2013 tarihinde sona erdi. Edirne ilinde gençlerin ve çocukların karıştığı suç oranına dikkat çekmeyi amaçlayan proje ekibi gençleri, suç oranının azaltılması için tüm bireyleri bilinçlendirici faaliyetler yapmış, ilimizde yaşayan bireylerin eğitim, çevre, güvenlik, demokrasi ve insan hakları konularında bilinçlenmelerinin sağlamış, daha yaşanabilir bir ortama kavuşmak için her türlü çabanın birleştirilmesi için çalışmışlardır.

Ayrıca “Dünyamız Ağlamasın” Gençlik Projesi ekibi, gençlerin ve toplumdaki tüm bireylerin sorumluluk alma isteklerini arttırmayı, kültürel çeşitliliğe saygı duymayı, ayrımcılıkla mücadeleyi, aktif bir vatandaş olma yolunda tüm bireylerin yeni bilgi ve yetenek kazanmalarını, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler ve AB Eğitim öncelikleri hakkında bilgi edinmelerini, takım çalışması yolu ile yaratıcılık ve girişimciliği arttırmayı, böylelikle yerele katkı sağladıklarını ifade etmişlerdir.

Proje ekibi; gençleri suça iten sosyal, psikolojik, ailevi, ekonomik, kültürel ve bunlara bağlı birçok nedeni araştırdıklarını, soruna çözüm getirilmesi, suçu oluşturan etmenlerin irdelenmesi ve ortadan kaldırılmasını hedeflediğinden, düzenledikleri toplantı ve seminerlere konu ile ilgili uzmanların konuşmacı olarak katılımını sağlamış, Edirne halkına bireysel veya kurumsal olarak başvuruda bulunabilecekleri Avrupa Birliği Hibe Programları hakkında ayrıntılı bilgiler vermiştir.

 223 total views,  2 views today

Next Post

ÖDP YEŞİL ALAN TALANINA KARŞI

ÖDP YEŞİL ALAN TALANINA KARŞI Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Edirne İl Başkanı Nevzat Çolak, CHP’li ve AKP’li Belediye Meclis Üyelerine seslenerek, “Kentin yeşil alanlarının talan edilmesine izin vermeyin” çağrısında bulundu. Çolak, yazılı bir açıklama yaparak kentteki yeşil alanların talan edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı. Edirne Belediye Meclisi’nin 2012 yılının Kasım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp