DÜNYANIN HER YERİNDE BARIŞ SERGİSİ

admin

Sağlık Bilimleri Enstütüsü Müdürü Doç DR. Tammam Sipahi’nin eşi Müfide Sipahi T.Üniversitesi Enstitüler Binasında bir dostluk sergisi açtı Sergiye T.Ü Rektör Yardımcısı Hüseyin Sarıoğlu, Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Ahmet Günşen, Fen Bilimleri Entitüsü Müdürü Prof Dr Mustafa Özcan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Tammam Sipahi,Biyokimya Ana bilim dalı öğretim Üyesi Prof Dr Erol Çakır, Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu,Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

sağlık bilimleri enstitüsü resim sergisi (2)

Sergi hakkında açıklama yapan Lübnan asıllı Müfide Sipahi şunları söyledi; “

Lübnan dan geldim orada doğdum büyüdüm ve Lübnan’da yaşıyorum. 17 senedir Türkiye deyim. 4 yıl önce Edirne’de kurslara başladım ahşap boyama ve el sanatı yapmak için kurslara katıldım.

sağlık bilimleri enstitüsü resim sergisi (25)

bunları yavaş yavaş öğrendim böyle bir sergi yapmayı düşündüm memleketin tatlılarını sergiledim daha çok yemeklerimiz var ben Halepliyim eşim Humuslu, Suriye deki durumu değerlendiren Müfide Sipahi Bu ülke insanlarının acı çektiğini kendilerinin de acı çektiğini belirterek; “ Türkiye Suriye’den gelen insanlara kapı açtı.Bu acı günlerin sona ermesini istiyoruz. Bu sergiye dünyanın her yerinde barış olsun ismin koyalım. Ortadoğunun her ülkesinde barış ve kardeşlik olsun” dedi.

 221 total views,  2 views today

Next Post

Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar

Selma-Güngör Garipolan çiftinin kızı Gülin ile Sevdinaz-Hüseyin Kırgezenler çiftinin oğlu İsmail, iki köprü arasındaki Öğretmenler Bahçesi Düğün Salonunda, gelin ve damadın yakınlarının ve dostlarının katılımı ile evliliğe merhaba dedi. Düğüne katılanların alkışları arasında gelin ve damadın düğün salonuna gelerek dans etmesi ile başlayan evlenme töreni gelin ve damadın sahnede dans […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp