DURUER; ” 30 AĞUSTOS ZAFERİ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHUDUR”

admin

ERC_2484 Edirne Valisi Hasan Duruer 30 Ağustos Zaferinin 91. Yıldönümü nedeniyle  yaptığı yazılı açıklamada; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan büyük Zafer’in 91’inci yıldönümünü coşkuyla kutlamanın heyecanı içindeyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde şanlı ordumuz 26 Ağustos’ta başlattığı büyük taarruzu, 30 Ağustos günü tamamlayarak dünya savaş tarihinin en büyük zaferini kazanmıştır.

 

Bu zafer hiç şüphe yoktur ki tarihte geçen diğer savaşlardan çok farklı olup, yoksunluk içerisindeki Türk Milleti’nin azim ve kahramanlığının altın harflerle yazıldığı tarihtir. Bu savaşta Türk Milleti gösterdiği inanç ve azmiyle bütün dünyaya adeta bir ders vererek cesaret ve kahramanlıklarıyla Türk Milletini zaferle taçlandırmıştır.

Cumhuriyetimizin kuruluş ideallerini gerçekleştirmek ve ülkemizi geleceğe taşımak için ihtiyaç duyduğumuz gücün kaynağı, kurtuluş mücadelemizi zafere taşıyan birlik ve beraberlik ruhudur. Milli birlik ve beraberlik ruhu ile elde edilen bu zafer, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ve hukuk kavramlarına bağlı kalarak çağdaşlaşma yolunda tükenmeyen bir dinamizmle sonsuza kadar var olacaktır.

Bütün bu başarının mimarı büyük önder  Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Zafer Haftasını kutlayarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarına ve vatandaşlarımıza sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi

 

 198 total views,  2 views today

Next Post

UNUTULMAYACAK BİR GÜN

30 Ağustos Zaferinin 91.yılını kutluyoruz. İşgalcilerden kurtuluşumuza, bağımsızlığımızın kazanılmasına damgasını vuran 30 Ağustos Başkumandanlık (Başkomutanlık değil TBMM 6 Eylül 1922 tarihinde gizli celsede alınan kararla Fevzi Paşanın önerisiyle bu Muharebenin adı Başkumandanlık Meydan Muharebesi olarak kabul edilmiştir) Meydan Muharebesi’nde yenilgiye uğrayan Yunan Kuvvetleri İzmir’den ülkemizi terk etmek zorunda kaldı.    […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp