Duruer, Batı Trakyalılara Çifte Bayram Yaşattı

admin

tarihinde Batı Trakya’yı ziyaret etti. Ziyaretin ilk bölümünde İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi makamında ziyaret eden Vali Hasan Duruer, burada karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.
Ziyaret sırasında Edirne Valisi Hasan Duruer’e; Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç, Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Edirne Defterdarı İzzet Patan, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, Danışman Fahri Tuna ve Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı eşlik ettiler. Müftülük ziyaretinin ardından Dolaphan merkezli Mustavçova belediyesine bağlı Mustafçova köyünü ziyaret eden Vali Hasan Duruer ve beraberindekiler, burada köy camisini ziyaretinin ardından, köy kahvesinde birer Türk kahvesi içerek, bölge halkıyla bayramlaştı. İskeçe’deki temaslarından ardından Gümülcine’ye geçen Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindekiler, Gümülcine’de Doğu Makedonya Bölge Genel Sekreterliği’ni ziyaret ederek, burada Eyalet Başkan Yardımcısı Pavlos Damianidis ve diğer yetkililerle karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.Başkan Yardımcısı Damianidis, bölgenin kalkınması için her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek bu ziyaretten duymuş oduğu memnuniyeti dile getirdi.Vali Hasan Duruer de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burada Yunanistan’da ve Batı Trakya’da sizlerle beraber olduğumdan dolayı çok mutluyum. Komşu olmamız hasebiyle her zaman iş birliği içersinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Bizde komşuluk çok önemlidir. Bizde komşu komşunun külüne muhtaçdır derler. Onun için zenginlikleri ve güzellikleri paylaşmak gerekir. Meriç nehri, bizlerin ortak nehridir. İş birliği kurmakla insanlar daha kolay bir araya gelebilir. Tekrar herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

 

Daha sonra Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in mezarlığını ziyaret ederek burada kabri başında dua eden Vali Duruer ve beraberindekiler Sadık Ahmet ailesine taziye dileklerinde bulundular. Sadık Ahmet’in oğlu işadamı Levent Sadık Ahmet, Vali Duruer’e; bizleri burada ve Batı Trakya’da yalnız bırakmadığınız ve unutmadığınız sizlere teşekkür ediyorum diyerek, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindeki heyet daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Müftülük ziyaretinin ardından Gümülcine Eski caminde Cuma namazını kılan konuk heyet, burada Gümülcine halkıyla bayramlaştı. Daha sonra konuk heyet Gümülcine Başkonsolosluğununda bayramlaşma töreneni katıldı.

 237 total views,  2 views today

Next Post

İKİ BAYRAMI BİRLİKTE KUTLAMAK

Bu yıl dini bayramımız Kurban Bayramı ile, Ulusal Bayramımız Cumhuriyet Bayramını birlikte kutladık. Böyle iki önemli kutlama günlerinin ayni döneme rastlaması çok nadir görünen bir durum. Her iki bayramının da farklı önemi ve toplum üzerinde değişik etkisi var. Kurban Bayramı iki dini bayramlarımızdan biri. Tüm İslam ülkelerinde kutlanan kutsal bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp