DURUER BİR YILLIK ÇALIŞMAYI DEĞERLENDİRDİ

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Valisi Hasan Duruer bir yıllık çalışmalar konusunda yaptığı açıklamada “Balkanlara yönelik çalışmalar ile Edirne’nin merkez yapılması çalışmaları devam ediyor”dedi. Edirne’ye daha çok turist gelmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini belirten Duruer,Gençleri kötü alışkanlıklarda kurtarmak için her semte spor tesisleri yapmayı hedeflediklerini kaydetti.Edirne Valiliği’nde makamında basın mensuplarına 2013 yılında yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Duruer, Edirne’nin başarılı bir yıl geçirdiğini ifade ederek ile yapılan yatırımla ve kurulan tesisler hakkında açıklama yaptı.Özellikle kentte spor tesisleri yapımında büyük atılım yapıldığını, her semte spor tesisi kazandırıldığını belirten Duruer, böylece gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulmaları için 2014 yılında da Edirne’ye yapılacak yatırımlar ile spora yönelik yatırımların daha artacağını belirtti.

HASAN DURUER

Duruer; “ İlimizdeki çalışmaları Özel idare bazında baktığımızda yeni bir hizmet ve yeni bir anlayış ile çaba harcandığını görüyoruz. Araçların park alanları yenilendi. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ile çalı makinesinin tanıtımını yaptık.Eski araçlar tasfiye edildi. Ayrıca köy yollarımızın yapımında ciddi çalışmalar yapıldı. Kuka makinesi alındı. Edirne kültürünü tanıtmak amacıyla kitap baskı çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Bu konuda sosyal çalışmalar yapılıyor. Yine bilindiği gibi Akademi Edirne ve Akademi Rumeli diye çalışmalarımız oldu. Balkanlara yönelik çalışmalarımızda Edirne’nin merkez yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda ciddi mesafe aldığımızı düşünüyorum. Balkanlardan belki yüzlerce insanı Edirne’ye davet ettik. Buraya geldiler onlar burada ağırladık, misafir ettik.”

Duruer, kentteki kültür, sanat, tarihi alanlar,ile çevre düzenlemesi, sosyal yardımlaşma ve bunun gibi bir dizi çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 260 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisinden başarı belgesi

Edirne Valisi Hasan Duruer çalışmaları ile başarılı olan personele başarı belgesi sundu. 37 personelin başarı belgesi ile ödüllendirildiği toplantı Edirne Valiliği Meclis salonunda yapıldı . Burada bir konuşma yapan Vali Duruer şunları kaydetti; “ Başarının grup çalışması olmadan şehri bir yere taşıma şansına sahip değiliz.2023 için bir takım dileklerimizin olması […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp