Duruer “Cumhuriyetimizi Kurtuluş Savaşı İle Kurduk”

admin

Cumhuriyetin kuruluşunun 89.yıl dönümü nedeniyle tarihi Ekmekçizade Ahmetpaşa kervansarayında bir  Resepsiyonu düzenlendi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla Edirne‘de Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi.

Edirne Valisi Hasan Duruer, Ekmekçizade Ahmetpaşa Kervansarayı’nda düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, iki bayramı birlikte kutladıklarını söyledi.

CUMHURİYETİN KIYMETİNİ BİLELİM

Cumhuriyetin kolay kurulmadığını, büyük mücadeleler sonunda  bu sınırlara kavuşulduğunu bunu unutmamak gerektiğini  ifade eden Duruer, “Bu cumhuriyeti Kurtuluş Savaşı yaparak kurduk. Bağımsız Devletin ne demek olduğunu önemini  komşu ülkelere gittiğimiz zaman çok daha iyi anlıyoruz.

Bağımsız Devlet olmadan ne din oluyor, ne kültür oluyor. Cumhuriyetin kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. İnşallah sonsuza kadar cumhuriyetimiz devam edecektir” diye konuştu.

Resepsiyona 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Cengiz Demirci, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Vali Yardımcıları ile davetliler katıldı.

 449 total views,  2 views today

Next Post

ÖRNEK BİR BAYRAM KUTLAMASI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye genelinde farklı şekilde kutlandı.Başta Ankara olmak üzere  bazı illerde hoş olmayan olaylar yaşandı.      Sadece bayramı kutlamak amacıyla yurdun dört bir yanından gelen,  ellerinde Türk Bayrağından başka bir şey olmayan vatandaşların tek amacı Anıt Kabir’e kadar yürüyüp bayramı kutlamaktı. Anıt Kabrin insanlarımız  üzerinde ayrı bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp