Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi

admin

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (10)

 

 

 

 

 

 

 

ETSO Meclis Üyesi Cavit Duvan’ın sahibi bulunduğu Duvan Prestige Hotel törenle hizmete açıldı. Törene AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Duvan-Pen Firması Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Duvan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin İnağ, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun,  EDSİAD  Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda, EKYDD Başkanı  Selahattin Pınar, Kızılay Şube Başkanı Kadir Çakay, Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan,  Emekli Tümgeneral Ali İhsan Gürcihan, Lalapaşa  Kırkpınar Ağası Selami Tunçel, yabancı misafirler ve diğer davetliler katıldı.

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha Sonra firmanın yönetim Kurulu Başkanı Cavit Duvan bir konuşma yaptı. Duvan konuşmasında; 1983 yılında ticari hayata başladığını şu anda şirketler gurubu olarak biri Bulgaristan’da olmak üzere 5 şirketinin bulunduğunu belirterek; “ Bugün burada Edirne turizmine yeni bir soluk getireceğine inandığımız hotel, restorant ve cafe işletmemizin açılışını gerçekleştiriyoruz.

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (7)

 

 

 

 

 

 

 

Duvan Prestij Hotelimiz 35 oda 83 yatak kapasiteli panoramik Edirne manzaralı restorantı giriş katında yer alan beyaz kahve işletmesi ve çok amaçlı toplantı salonuyla değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Bu potansiyeli sürdürebilir kılmak ve istihdam sağlamak adına çıktığımız bizler Cavit Duvan Şirketler Gurubu olarak başta iş yaşamımda başarılı olmamda en yakın desteği olan eşim, aynı amanda iş ortağım Mefaret Duvan,   otelin yapımından açılışına kadar tüm detaylarla ilgilenen Mimar Kızım Gamze Duvan, Şirketimizin iç ve  dış işlerinden sorumlu  Genel Müdür Oğlum  Güven Duvan ile birlikte  bundan sonra  ülkemiz ve Edirne için  üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Törende daha sonra söz alan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak burada kendi otelinin sahibi imiş gibi mutlu olduğunu belirterek; “ Cavit arkadaşımla üç yıl ETSO’da birlikte çalıştım. Burada en önemlisi ailesi ile birlikte yaptığı bu otelin Edirne turizmine katkı yapacağı inancındayım. Edirne yılda 2.5 milyon turist alıyor. Hedefimiz turist sayısının 3 milyona ulaşması.  Kentimizin turizm yatırımına ihtiyacı var. Cavit Duvan arkadaşımızı bir kez daha kutluyorum” dedi.  Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de yeni işyerlerinin hizmete girmesi kentin belediye başkanı olarak kendisini mutlu ettiğini belirterek; “iki yıl önce Edirne’ye gelen turist sayısı 2.5 milyondu. Bugün yapılan araştırmaya göre Edirne dünya’da en çok turist alan iller arasında 60. sırada son turist sayısı 2 milyon 840 bin turist Edirne’yi ziyaret ediyor. Bu yeterli değil.

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (15)

 

 

 

 

 

 

 

 

10 YIL SONUNDA ON MİLYON TURİST

Esnaflarımız gelen turistlerden yeterince faydalanamıyor. Bu yönde ileri doğru bir gidiş var. Baktığımızda Edirne 10 yıllık süre zarfında 3 milyona yakın turist sayısının 10 milyona çıkarılması amaçlanmalı.

Duvan Prestige Hotel törenle hizmete girdi (16)

 

 

 

 

 

 

İki hafta önce Kültür Bakanımızla Ankara’da yaptığımız toplantıda, Edirne Kaleiçi ve Karanfiloğlu bölgesinin yakın sürede kentsel dönüşüm kapsamına alınacağını bu dönüşüm kapsamında da 10 yıl zarfında Edirne ‘ye gelecek turist sayısının 10 milyona çıkacağını rahatlıkla ifade ederim” dedi.Törende Edirne Folklor Eğitim Merkezi Halkoyunları Ekibi gösteri sundu.Hotel Tanıtımı ve ardından kokteyl verildi.

 

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

1 Mayıs emekçinin bayramı

            1- Mayıs Dünyada emeğin emekçinin bayramı olarak kabil edilen ve o gün işçilerin hem bu bayramı kutlamak hem de haklarını elde etmek için seslerini duyurdukları dayanışma içinde olacakları bir gündür. Ülkemizde ne yazık ki bu emek bayramı huzur ve güven içinde kutlanamıyor. Bu bayram üzerinde yapılan ön yargılı açıklamalar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp