EBE VE HEMŞİRELER BEŞ ÇAYINDA BULUŞTU

admin

Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Edirne Devlet Hastanesi tarafından, 13-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle Edirne Protokol Evi’nde “Beş Çayı” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan hemşire ve ebeler Meriç nehri kenarında gönüllerince eğlendi.

ebe ve hemşireler (2)

Edirne’nin en güzel yerlerinde biri olan Meriç Nehri’nin kenarında bulunan Protokol Evi’nde gerçekleştirilen programa Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İlhan Açıkgöz, İdari İşler Başkanı Dr. Oğuz Öksüzler, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Selma Heves, Edirne Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Gürhan Çelik ve çok sayıda sağlık yöneticisi ve çalışanı katıldı.

ebe ve hemşireler (4)

Açılış konuşmasını yapan Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İlhan Açıkgöz, sağlık camiasında çalışanların görevlerini yaparken üstün özveri ve fedakarlık sergilediğini belirterek, bu özveriyi en çok hemşire ve ebelerin gösterdiğini söyledi. Açıkgöz; “Gülen mutlu yüzler görüyorum. Sanıyorum çalışma temposu içerisinde hepimiz türlü yorgunluk ve streslere maruz kalıyoruz. Ama işimizin profesyonelliği gereği huzur veren Meriç Nehri’nin kenarında otururken stresi bir kenara bırakıyoruz. Böylece yüzümüz gülebiliyor mutlu olabiliyoruz. O zaman bu organizasyonları sık sık tekrarlamak lazım. Bugünkü bu organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Sizlerin özverisi için özellikle tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Ebeler günü, hemşireler günü hepinize ve hepimize kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

ebe ve hemşireler (1)

HASTALARIN BELİRLEDİĞİ ÖDÜL

Hastalar tarafından doldurulan Edirne Devlet Hastanesi’nin, “teşekkür-dilek-şikâyet” kutusundan bir yıl boyunca en çok teşekkür alan hemşire ve ebeye plaketleri verildi. Hemşire Reyhan Üst ve Ebe Çiler Dündar’a plaketleri Tıbbi Hizmetler Başkanı Selma Heves ile Hastane Yöneticisi Op. Dr. Gürhan Çelik tarafından takdim edildi.

ebe ve hemşireler (3)

SUS İŞARETİ EN ÇOK BİZE YAKIŞIR

Edirne Devlet Hastanesi Otelcilik Hizmetleri Müdürü Mübin Kılıç, “ Mesleğimiz bizimle sabırla birleşti, şefkatle büyüdü, özveri ile yürüdü ve fedakârca profesyonelleşti. Nöbete başladığımız an kendi hayatımızı bir tarafa bırakırız. Kimisi evde ateşli çocuğunu, kimisi hasta anasını, kimisi

yeni kurduğu ama oturmaya vakit bulamadığı evini, kimi sevdasını. Beden yorgunluğuna bir de yürek yorgunluğu eklenir. Kendi hayatınızı bir tarafa bırakırsınız. Kederlerimizi içimize akıttığımız gözyaşlarına inat güler yüz sergileriz. Sesi en az çıkan grup olmamız yatılı okullarımızın soğuk koridorlarında aşılanmıştır. Bu yüzdendir ki sus işareti en çok bize yakışır. Tüm zorluklara, yorgunluklara rağmen güzeldir ellerimizin altında kurtulan bir hayatı görmek ya da son bir damla su içirmek. Hayatla yarışan değerli meslektaşlarımın hemşirelik haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Güzel Canlı Müzik Dinletisi

Edirne’den Dinleti ekibinin üyeleri İlker Türeli ve Anıl Atak’ın canlı müzik dinletisi eşliğinde hemşireler ve ebeler streslerini atma fırsatı buldu. Anlamlı olan kutlama eğlenceli olarak son buldu.

 

 

 

 157 total views,  2 views today

Next Post

LALAPAŞA GÜREŞ AĞASI DEMİRKIRAN “ HEDEFİM KIRKPINAR AĞALIĞI”

Bu yıl 21 Eylül’de yapılacak Lalapaşa Güreşlerinin Ağası Abdullah  Demirkırın,  güreş ağalığı yanında bölgeye daha çok hizmet sunmayı hedeflediğini söyledi. Bugüne kadar, halkın hem prefabrik ev sahibi, hem de arsa sahibi olmasını sağlamayı hedeflediklerini belirten Demirkıran. Silivri ilçesinde faaliyetini sürdüren Demirkırın  Prefabrike Tesislerinde ürettikleri  çeşitli ebattaki prefabrik evlerle halka hizmet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp