EBED konfederasyonlaşıyor

admin

EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği) 4.ncü olağan üstü kongresinde yönetim kurulu güven tazeledi, denetim kurulu değişti, federasyon ve konfederasyon olabilmek için tüzük değişikliği yapıldı.

ebed-konfederasyonlasiyor

 

 

 

 

 

 

 

Tüm Engelliler Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Nedim Kılıç’ın divan başkanı, Katip üyeliklere Sündüz Göktepe ve Melek Ayka seçildi EBED (Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği) 4. Olağanüstü kongresinde yönetim kurulu güven tazeledi, denetim kurulu değişikliği yapıldı.

Konfederasyon ve federasyon kurmak veya kurulu olanlara üye olmak için yönetim kuruluna yetki verildi.

İŞİTME ENLGLLİLERİNMALLARI EBED’E DEVREDİLİYOR    

Kongreye katılan Edirne İşitme Engelliler Derneği sahip oldukları malları EBED’e bağışlayıp, kendilerini fes ederek derneğe üye olacaklarını belirttiler.

Genel Başkan Nedim Kılıç: “Engellinin engelsizden farklı olmadığını, toplum içinde herkesle eşit olduğunu hissetmesini istiyoruz. Konfederasyonumuzun hedefleri bunlardır. Farkındalığı yaratmak istiyoruz. Biz istiyoruz ki engelli birey kendi işyerini, atölyesini açabilsin, iş adamı olabilsin, eğitimini alabilsin.

Bizim savaşımız bunlar için. Engellinin üretebilmesini istiyoruz. Anadolu’da bir tabir vardır, elden gelen öğün olmaz, olursa vaktinde bulunmaz. Onun için o elden gelen öğünü bizim pişirebilmemiz, üretebilmemiz gerekir. EBED’in bu yönde faaliyet gösterdiği hususunda gerek basın gerekse kamuoyu aracılığı ile bilgi sahibiyiz. Kendilerini her konuda destekliyoruz.” dedi.

EBED üyesi Sosyal Gelişim Uzmanı Melek Akya yönetim kurulunda görev aldı. Melek Akya kendisinin de özel gereksinimli bir kızı olduğu için engelli bireylerin sorunların teorikte ve pratikte iyi bildiğini belirterek, “Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden sıkıntı içinde bulunan kişi, grup ve topluluklara sorunlarını tanıyıp çözümlemelerinde sahip oldukları olanakları kullanma ve çevredeki olanakları araştırma ve yararlanma konusunda yardımcı olmak için eğitim aldım. Bilgi ve tecrübelerimi EBED çatısı altında paylaşmak istiyorum.” dedi.

Kongre de yapılan oylamada:

Yönetim Asıl                          Yönetim Yedek

1- Cengiz Gültekin                  1- İlknur Ulu

2- Dilek Kaynak                     2- Gürcan Uysal

3- Gökhan Bal                        3- Mehmet Ali Ayaydın

4- Mehmet Abdü                    4- Zafer Tükel

5- Melek Akya                        5- Mustafa Şimşek

 

Denetim Kurulu Asıl                          Denetim Kurulu Yedek

1- Olcay Kocakaya                             1- Tuğba Özkan

2- Denizhan Kurt                                2- Nurcan Evsen

3- Hanife Bozkurt                              3- Berkan Özkan

dan oluşan liste seçildi. Yönetim ve denetim kurulu önümüzde günlerde kendi arasında görev dağılımı yapacaklar.

 

 

 

 92 total views,  2 views today

Next Post

11. Kuruluş yıldönümümüzde onurluyuz, gururluyuz!

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı  Olcay Dal yaptığı açıklamada, “Eğitim-İş olarak, Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için mücadele etmek üzere çıktığımız yolda 11 yılı arkamızda bıraktık.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp