EBED’den mis sabunu sergisi

admin

 

EBED’den mis sabunu sergisi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

           Edirne Bedensel Engelliler Derneği üyeleri( EBED) tarafından açılan mis sabunu kursunu tamamlayanların eserlerinden oluşan sergi açıldı. EBED Başkanı Dilek Kaynak hiçbir engelin aşılmaz olmadığını, açılan kursun sosyal getirisinin ötesinde en büyük yararının psikolojik ve rehabilite olduğunu belirtti. 8 kursiyerin emeğinden oluşan eserler Kırkpınar alanında sergilenecek “ dedi.

EBED’den mis sabunu sergisi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

            Edirne bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma ve Yardımlaşma Derneği (EBED) üyeleri 6 aydan bu yana devam eden mis sabunu kursunu tamamlayarak,  yıl sonu sergisinde ürünlerini sergilediler. EBED lokalinde düzenlenen sergide 8 kursiyerin yaptığı mis sabunları izleyiciler tarafından takdir topladı.

EBED Başkanı Dilek Kaynak aile olarak bir görevi başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Sosyal yaşama katılmanın yanı sıra  bu tür kursların en büyük avantajının psikolojik rehabilite olduğunu belirten Kaynak, Kursiyerlerin eserlerinin Kırkpınar alanında  satılarak gelir elde etmeyi hedeflerini  belirterek; “ EBED olarak geleneksel mis sabunu  kursu eğitimini başlattık. Bu kurs yaklaşık 6 ay devam etti. Arka arkaya iki kursumuz vardı.  Bunlar arka arkaya açıldı. Burada görme, işitme ve bedensel engelli olan arkadaşlarımız el becerileriyle bu güzel eserleri ortaya çıkardılar. Arkadaşlarımız gerçekten çok güzel eserler ortaya çıkardılar. Bu ürünlerimizi Kırkpınar Yağlı Güreşleri haftasında Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın aracılığı ile sergileyeceğiz. Başkanımız bize stant verecek. Burada dernek üyelerimiz ürünlerini pazarlayıp kendilerine gelir sağlayacak” dedi.

EBED’den mis sabunu sergisi (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

HALK Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi ve EBED Kurs Eğitmeni olan  Sevim Dayıoğlu  yaptığı açıklamada, “ Burada 8 kursiyerimizle yaptığımız çalışmada, örneğin kardan adamlardan çok  güzel örnekler yaptık. Kursiyer arkadaşlarımız bu eserlerinin bir kısmını satarak, kendilerine gelir sağladılar. Kursiyerlerimiz kurs süresince canla başla çalıştılar. Sonuç ortada, ben tüm kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Kursiyerlerden Nurcan Evsen’de “mis sabunu kursunun derneğimizde açılması bizler için çok iyi oldu. Hem         derneğimize gelip gittik. Hemde kursa katıldık. Kursu düzenleyenlere ve Kurs Öğretmenimiz Sevim Dayıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bizlere çok güzel eserler yapmayı öğretti. Burada düzenlenen kurs bizler için adeta terapi oldu.”dedi.  

EBED’den mis sabunu sergisi (1)

 79 total views,  2 views today

Next Post

EDSİAD iftar yemeği düzenledi

                Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği yönetimince  bir iftar yemeği  düzenlendi. İftar yemeğine   ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Aile ve Sosyal  Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, SGK Müdürü  Hayrettin Karbuz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp