EBET’de mis sabunu kursu

admin

EBET’de mis sabunu kursu (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Bedensel Engellileri Derneği (EBED) de mis sabunu kursu açıldı. Kursiyerleri kursa severek devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan, kurs Öğretmeni Halk Eğitim Usta Öğreticisi Sevim Dayıoğlu bu meslekte 6. yılı olduğunu belirterek, “ Açtığımız kursta çeşitli engelli arkadaşlarımız ve yakınları var. Tüm kursiyerlerimiz özveri ile çalışıyorlar. Edirne’nin geleneksel ürünü olan mis meyve sabununu tüm kursiyerler ellerinden geldiğince yapma gayreti içinde.  Bu 248 saatlik kurs; Perşembe, Cuma, Cumartesi günü akşamları 16.00-20.00 saatleri arasında yapılıyor. Katılım yeterli. Kursiyerlerimiz bu işten mutlu oluyorlar. Severek işlerini yapıyorlar. Bazı kursiyerlerimiz bu işi yaptıktan sonra satma gayreti içinde. Kursiyerlerimiz kendi alanlarında mis sabununun satışını da yapabilirler. Kursiyerlerimiz bu iş için KOSGEB’den kredi alabilirler. Kurs sonunda tüm ürünler sergilenecek “ diye konuştu.

Daha sonra söz alan kursiyer Nurcan Evsen, sabun kursuna gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “ aynı zamanda EBED üyesiyim. Buraya gelip birlikte çalışıyoruz. Kursumuz başlayalı iki hafta oldu. Haftada üç gün kursa geliyoruz. Çalışmalarımız çok verimli oluyor. Çeşitli meyve sabunlarını yapıyoruz.Bir hafta sonra boyama işlemine başlayacağız” diye konuştu.

EBET’de mis sabunu kursu (1)

 132 total views,  2 views today

Next Post

KOÇ, “Edirne’de 3-0 en çok soydaşlarımızı mutlu edecek”

              CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç Edirne’ye geldi. Parti il Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın Toplantısına Edirne Milletvekili adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser, Eski Milletvekilleri Kemal Değirmendereli, Nejat Gencan,  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Süloğlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp