ECDAT ESERLERİNİ YERİNDE GÖREREK ÖĞRENİYORLAR

admin

Osmanlı’nın kadim başkenti Edirne’de, Edirne Koleji’nin minik öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde ecdat yadigârı eserleri, yerinde görerek öğreniyorlar. Tarih bilinci oluşturmayı hedefleyen Edirne Koleji Ailesi, 2. 3. ve 4. Sınıf öğrencilerini düzenledikleri etkinlikte, “Lozan Anıtı ve 2. Bayezid Külliyesi- Sağlık Müzesi” gezilerini düzenleyerek, hem yakın hem de eski dönem tarihi yerinde görmelerine imkan sağlıyor. Öğrenciler, Edirne’nin tarihi dokusuna hayran kalarak, gezilerini coşkuyla tamamlıyor.
“ESERLERİN BÜYÜKLÜĞÜNE HAYRAN OLDULAR”

Edirne’nin tarihi mirasını bilen ve sahiplenen Edirne Koleji öğrencileri, gerçekleştirdikleri tarih yolculuğunda, atalarının yaptıkları eserlerin büyüklüğüne de hayran oldu. Sağlık Müzesi’ndeki tarihi dokuya ve müzeye hayran kalan öğrenciler, ecdat eserlerini yerinde görmenin mutluluğunu yaşadı.

Haber: Koray Ustabaşı

 367 total views,  2 views today

Next Post

PEKCANLI: "HÜKÜMET ÜRETİCİNİN KARAGÜNÜNDE YANINDA OLMALI"

Hafta başında başlayan ve il genelinde etkili olan sağanak yağışlar İpsala’da 15 bin dönüm çeltik arazisinin zarar görmesine neden oldu. İpsala’da önceki gün sabaha karşı başlayan ve 15 dakikaya yakın bir süre etkisini gösteren dolu yağışı yaklaşık olarak 15 bin dönüm çeltik arazisinin zarar görmesine neden oldu. Bölgemiz genelinde etkili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp